Barber shop - jakie meble kupić?

25 września 2018

Barber Shop

Barber shop to męski zakład fryzjerski, gdzie panowie przede wszystkim mogą przystrzyc swoje brody. W ostatnim czasie zainteresowanie mężczyzn własnym wyglądem wyraźnie wzrosło, co przekłada się na popularność podobnych miejsc - powstają w wielu miastach i są często odwiedzane, a żeby móc skorzystać z usługi, trzeba się zwykle odpowiednio wcześniej zapisać. Każdy barber shop urzeka nie tylko ofertą, ale również stylem - zakład musi mieć odpowiedni wizerunek, który przyciąga klientów. To bardzo ważne! A żeby ów styl był odpowiedni, a jakość usług zadowalająca, nawet najbardziej utalentowany barber potrzebuje stosownych sprzętów i wyposażenia. W artykule opowiemy nieco więcej o meblach AYALA, które znakomicie się sprawdzą w każdym salonie tego typu! Co wybrać i dlaczego?

Fotel barberski Stig

Fotel STIG. Fot. http://barber.shop.pl/

 

Jakie meble do barber shopu?

Salon barbera przypomina w wielu kwestiach salon fryzjerski - dlatego spora część wyposażenia jest identyczna. Przy tym jednak trzeba zdecydować się na meble utrzymane w odpowiednim stylu - niezbyt ozdobne, a wręcz proste. Takie, które przypominają raczej minione lata, niż nowoczesność. Najlepiej by cały zakład nieco utrzymany był w stylu lat 20' czy chociaż 50'. To przecież wiele dekad temu zakłady barberów były najbardziej popularne - dzisiaj wraca się do pielęgnacji brody z sentymentem, przycinając ją coraz wymyślniej. Stąd też odniesienie do minionych czasów, które sprawia, że wszystko staje się spójne. W idealnym zakładzie barber woli nawet używać nożyczek niż trymera, jednak nie jest to konieczne - wszystko zależy od tego, jaki efekt ktoś pragnie uzyskać i na czym będzie pracował barber. Jeśli broda jest gęsta i wymaga sporego podcięcia, praca będzie nieco inna, niż w przypadku osoby, która ledwie ma zarost, a chce go wymyślnie podciąć. 

Fotel barberski Lord

Fotel barberski LORD z oferty Ayala. Fot. https://ayala.com.pl/product/barbershop/fotel-meski-lord/

Barber shop - meble AYALA

Odpowiednie meble dla salonu barbera to przede wszystkim wygodny fotel fryzjerski, blaty, konsolety i lustra. Oczywiście, jeśli zakład jest większy, to konieczna będzie również recepcja i miejsca dla oczekujących na swoją kolej. W ofercie marki AYALA znajduje się wiele produktów, które idealnie nadają się do barber shopu. Marka stworzyła bowiem specjalną linię mebli, które spełniają wszystkie wymagania barberów - są praktyczne, a do tego stylowe. Sprawdzą się w przeróżnych salonach, bez względu na to jaki ktoś ma gust. Są to bowiem meble bardzo uniwersalne, w większości stonowane, choć można znaleźć i fotele w kolorze czerwonym. Można zdecydować się na taki akcent, jeśli pozostała część salonu jest utrzymana w bardziej stonowanych kolorach - wówczas będzie to ładna, wyróżniająca się plama barwna, która przyciąga uwagę. 

"Barbershopy to profesjonalne zakłady fryzjerskie dla mężczyzn, w których można nie tylko zadbać o zarost, ale również spędzić czas w męskim towarzystwie, często przy dobrym trunku i w charakterystycznym anturażu" - tłumaczy Paweł Hankiewicz, właściciel firmy AYALA.

Żeby usługa mogła zostać fachowo przeprowadzona, konieczne jest bliskie ulokowanie zlewu - dlatego konsolety marki AYALA przeznaczone do barber shopów posiadają możliwość dodania umywalki jako opcji. Nie można także zapomnieć o podgrzewaczu do ręczników, który w dobrym zakładzie jest absolutnie niezbędny - i który również można kupić w sklepie tej marki. Decydując się na cały zestaw mebli, łatwiej o uzyskanie spójnej przestrzeni. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz