Meble kuchenne - jakie wybrać?

12 sierpnia 2022

Sercem domu jest kuchnia. To tutaj każdego ranka wita nas zapach pysznych potraw i aromatycznej kawy. Ważne jest, aby urządzić ją tak, aby była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również wygodna w użytkowaniu. Piękna, funkcjonalna i wygodna kuchnia to jest to, czego pragniesz. Kluczem do sukcesu w kuchni jest wybór odpowiednich mebli. Ten poradnik pomoże Ci uczynić Twoją kuchnię bardziej funkcjonalną i piękną.

Widzimy, że czołowi producenci mebli kuchennych na świecie odchodzą od białych, sterylnych frontów z wykończeniem na wysoki połysk. Dlatego laboratoryjne i zimne wnętrza nie są już modne. Biophilia to styl, który wprowadza naturalne surowce, takie jak drewno, wełna, skóra, kamień. Będzie on popularny w 2021 roku. W aranżacji wnętrz popularne jest drewno, wełna, skóra, szkło i kamień. Znana wszystkim szarość stała się cieplejsza, bardziej ziemista. W najbliższych miesiącach modne będą meble kuchenne z kolorowymi frontami w stonowanych, naturalnych kolorach błękitu, zieleni i beżu. Ciekawe wzory i trójwymiarowe faktury będą przyciągać uwagę w kuchni.

Funkcjonalna kuchnia

Rozplanowanie wymarzonej kuchni to pierwszy krok. Dopiero potem można wybrać projekt. Ważne jest, aby pamiętać o trójkącie roboczym, czyli złotej zasadzie projektowania przestrzeni kuchennej. Wskazuje ona na umiejscowienie trzech głównych elementów wyposażenia kuchni: lodówki, zlewozmywaka oraz płyty grzewczej/piekarnika w każdym z wierzchołków. Ta prosta zasada pozwala na umieszczenie wszystkich urządzeń i produktów w zasięgu ręki, co znacznie poprawia komfort pracy i skraca czas podróży podczas przygotowywania posiłków.

Systemy dla mebli kuchennych

Wciąż znajdujemy nowe sposoby na poprawę ergonomii gotowania w kuchni dzięki rynkowi mebli. Hurtownia akcesoriów meblowych Bimeb oferuję gamę dostępnych akcesoriów i systemów do wyposażenia szuflad i szafek kuchennych, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać wnętrze przestrzeni. Wybór nie jest łatwy. Warto zastanowić się, jakie systemy najlepiej sprawdzą się w naszej kuchni, jeszcze przed dokonaniem wyboru mebli. Systemy Cargo są koniecznością, ponieważ mają najwięcej miejsca do przechowywania i wyglądem przypominają szuflady. Popularne mechanizmy magic corner czy kidney ułatwiają dotarcie do szafek narożnych. Warto zainwestować w wysuwane kosze do segregacji śmieci w nowoczesnej, wydajnej kuchni.

Meble kuchenne

Jak wybrać odpowiednie fronty kuchenne?

Fronty kuchenne to ważny element aranżacji kuchni. Mają duży wpływ na styl i pierwsze wrażenie wnętrza. Wybór frontów kuchennych powinien uwzględniać następujące elementy wizualne: kolor, kształt i zdobienia. Ważna jest jakość, koszt oraz odporność na elementy środowiska kuchennego (temperatura, wilgotność). Należy również wziąć pod uwagę, jak łatwo będzie utrzymać fronty w czystości podczas codziennego użytkowania kuchni.

Sprawdź akcesoria kuchenne dostępne na stronie sklepu Bimeb.pl

Jakie meble są idealne do kuchni?

Idealne meble kuchenne mogą oznaczać coś dla osób, które uwielbiają gotować, piec, czy eksperymentować w kuchni. Co innego będzie oznaczać dla tych, którzy uważają kuchnię za konieczność. Jedni i drudzy muszą mieć w mieszkaniu kuchnię. Najważniejsza jest jakość zabudowanych ins. Jakość wbudowanych ins będzie określać ich trwałość i jak będą trzymać się w czasie. Ważne jest, aby rozważyć styl i kolorystykę kuchni, tak aby kupujący czuli się swobodnie każdego dnia. Układ i rozmiar są również ważne. Pozwoli to określić projekt mebli kuchennych. Układ mebli kuchennych powinien być również rozpatrywany w odniesieniu do konkretnego pomieszczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz