Meble kuchenne - jakie wybrać?

12 sierpnia 2022

Sercem domu jest kuchnia. To tutaj każdego ranka wita nas zapach pysznych potraw i aromatycznej kawy. Ważne jest, aby urządzić ją tak, aby była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również wygodna w użytkowaniu. Piękna, funkcjonalna i wygodna kuchnia to jest to, czego pragniesz. Kluczem do sukcesu w kuchni jest wybór odpowiednich mebli. Ten poradnik pomoże Ci uczynić Twoją kuchnię bardziej funkcjonalną i piękną.

Widzimy, że czołowi producenci mebli kuchennych na świecie odchodzą od białych, sterylnych frontów z wykończeniem na wysoki połysk. Dlatego laboratoryjne i zimne wnętrza nie są już modne. Biophilia to styl, który wprowadza naturalne surowce, takie jak drewno, wełna, skóra, kamień. Będzie on popularny w 2021 roku. W aranżacji wnętrz popularne jest drewno, wełna, skóra, szkło i kamień. Znana wszystkim szarość stała się cieplejsza, bardziej ziemista. W najbliższych miesiącach modne będą meble kuchenne z kolorowymi frontami w stonowanych, naturalnych kolorach błękitu, zieleni i beżu. Ciekawe wzory i trójwymiarowe faktury będą przyciągać uwagę w kuchni.

Funkcjonalna kuchnia

Rozplanowanie wymarzonej kuchni to pierwszy krok. Dopiero potem można wybrać projekt. Ważne jest, aby pamiętać o trójkącie roboczym, czyli złotej zasadzie projektowania przestrzeni kuchennej. Wskazuje ona na umiejscowienie trzech głównych elementów wyposażenia kuchni: lodówki, zlewozmywaka oraz płyty grzewczej/piekarnika w każdym z wierzchołków. Ta prosta zasada pozwala na umieszczenie wszystkich urządzeń i produktów w zasięgu ręki, co znacznie poprawia komfort pracy i skraca czas podróży podczas przygotowywania posiłków.

Systemy dla mebli kuchennych

Wciąż znajdujemy nowe sposoby na poprawę ergonomii gotowania w kuchni dzięki rynkowi mebli. Wybór nie jest łatwy. Warto zastanowić się, jakie systemy najlepiej sprawdzą się w naszej kuchni, jeszcze przed dokonaniem wyboru mebli. Systemy Cargo są koniecznością, ponieważ mają najwięcej miejsca do przechowywania i wyglądem przypominają szuflady. Popularne mechanizmy magic corner czy kidney ułatwiają dotarcie do szafek narożnych. Warto zainwestować w wysuwane kosze do segregacji śmieci w nowoczesnej, wydajnej kuchni.

Meble kuchenne

Jak wybrać odpowiednie fronty kuchenne?

Fronty kuchenne to ważny element aranżacji kuchni. Mają duży wpływ na styl i pierwsze wrażenie wnętrza. Wybór frontów kuchennych powinien uwzględniać następujące elementy wizualne: kolor, kształt i zdobienia. Ważna jest jakość, koszt oraz odporność na elementy środowiska kuchennego (temperatura, wilgotność). Należy również wziąć pod uwagę, jak łatwo będzie utrzymać fronty w czystości podczas codziennego użytkowania kuchni.

Jakie meble są idealne do kuchni?

Idealne meble kuchenne mogą oznaczać coś dla osób, które uwielbiają gotować, piec, czy eksperymentować w kuchni. Co innego będzie oznaczać dla tych, którzy uważają kuchnię za konieczność. Jedni i drudzy muszą mieć w mieszkaniu kuchnię. Najważniejsza jest jakość zabudowanych ins. Jakość wbudowanych ins będzie określać ich trwałość i jak będą trzymać się w czasie. Ważne jest, aby rozważyć styl i kolorystykę kuchni, tak aby kupujący czuli się swobodnie każdego dnia. Układ i rozmiar są również ważne. Pozwoli to określić projekt mebli kuchennych. Układ mebli kuchennych powinien być również rozpatrywany w odniesieniu do konkretnego pomieszczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz