Niezwykłe tekstylia, które zmienią wygląd Twojej jadalni

6 lutego 2019

tekstylia

Jadalnia to miejsce, którym często spotykamy się cała rodziną. To tam jemy wspólne posiłki i rozmawiamy na temat minionego dnia. Warto wiec urządzić to miejsce tak, by miało swój niepowtarzalny klimat i sprzyjało rodzinnym dyskusjom.

Centralny punkt

Nie trzeba się długo zastanawiać, by powiedzieć, co nim jest w każdej jadalni. Oczywiście chodzi o stół. Powinien on być solidny i mieścić wszystkich członków rodziny. Dobrym pomysłem jest wybranie stołu rozkładanego, idealnego podczas imprez z przyjaciółmi czy zjazdów rodzinnych. Drewniany stół sam w sobie nada pomieszczeniu klasy i pozwoli na stworzenie domowej atmosfery, warto jednak zastanowić się także nad zakupieniem kilku drobiazgów, które możemy dostosowywać w zależności od okazji czy posiłku. Największa uwagę należy zwrócić na obrusy. Ten w białym kolorze powinien znaleźć się w każdym domu. Możemy oczywiście kupować nakrycia świąteczne i bardziej codzienne. Nie tylko pięknie wyglądają, ale także chronią blat przed zniszczeniem. Na agatameble.pl znajdziemy wiele ciekawych inspiracji, które z łatwością dopasujemy do naszego wnętrza. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami bieżników czy obrusów skorzystajmy z podkładek i serwetek. Te pierwsze sprawdzą się szczególnie przy małych dzieciach, ponieważ bardzo łatwo je wyczyścić.

Piękny widok

Okno w jadalni także powinno być ładnie oprawione. Wystarczą do tego delikatne firanki i kolorowe zasłony. Możemy dopasować je kolorystycznie do pokoju, lub wręcz przeciwnie sprawić by na przykład przełamały monotonnie jasnych kolorów ścian. W jadalni, w której często znajduje się wyjście na taras świetnie sprawdzą się zwiewne tkaniny. Warto wykorzystać także specjalne magnesy. Są one elementem dekoracyjnym, jednak pomagają w odpowiednim ułożeniu firanki. Dzięki nim zostanie ona w swoim miejscu nawet, gdy otworzymy okna, magnes stanowi bowiem swego rodzaju obciążenie.

Stylowa jadalnia nie jest trudna do urządzenia. Pamiętajmy, by nie zawsze kierować się obecnymi trendami, a raczej skupić na tym by pomieszczenie to było funkcjonalne i przytulne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz