Projekty rezydencji luksusowych – czym się wyróżniają?

1 lipca 2019

rezydencja luksusowa

Jesteś na etapie wybierania projektu domu i zastanawiasz się, czym wyróżnia się projekt rezydencji? W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym aspektom, które wyróżniają projekty luksusowych domów, od klasycznych prostych konstrukcji, które możemy zobaczyć na co dzień.

Powierzchnia i wygląd zewnętrzny

Oczywiście rezydencja nie musi posiadać kilkuset metrów kwadratowych. Jednak większość projektów rezydencji posiada powierzchnię co najmniej 180 m2. Możemy uznać to za dolną granicę powierzchni, żeby w ogóle mówić o rezydencji. Jednocześnie warto zauważyć, że większość projektów rezydencji posiada co najmniej 200 m2, a z łatwością znajdziesz takie projekty, których wielkość przekracza 300, a nawet 400 m2. Ponadto duże znaczenie ma również wygląd zewnętrzny rezydencji. Dzisiaj wiele gotowych projektów rezydencji jest wykonana w nowoczesnym stylu. Jest to związane po pierwsze z tym że taki styl jest modny i zyskuje na popularności. Drugą ważną kwestią jest to, że w dzisiejszej kulturze ten styl jest kojarzony z luksusem, wyższym poziomem. Oczywiście znajdziesz również gotowe projekty rezydencji w innych stylach. Niektóre osoby chcą mieć zwyczajnie wyglądający dom z zewnątrz, który dopiero w środku pokazuje prawdziwy luksus, jednak wiele osób decyduje się na najwyższej jakości elewacje.

Projekty rezydencji – jak są wykończone wnętrza?

W przypadku rezydencji duże znaczenie mają wnętrza, w końcu tam spędzamy większość czasu. Przede wszystkim w projektach rezydencji zwykle stosuje się najwyższej klasy wykończenia. Jednak to, co wyróżnia wiele projektów rezydencji to niespotykane w zwykłych domach pomieszczenia. Przykładem jest sala konferencyjna — wielu przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie, bo dzięki temu mogą bez wychodzenia z domu przeprowadzić naradę, czy też spotkanie biznesowe. Oczywiście w wielu projektach rezydencji jest też miejsce na inne, nietypowe pomieszczenia. Często możemy spotkać się z siłownią — zdrowy tryb życia jest coraz popularniejszy i ma to odzwierciedlenie również w projektach rezydencji. Inne przykłady, to np. sala gier, sala kinowa, czy nawet sauna. Do tego warto zauważyć, że nawet zwykłe pomieszczenia są bardziej luksusowe. Najłatwiej różnice zobaczyć zwykle w łazience, gdzie oprócz tego, że cała aranżacja łazienki z daleka wygląda na luksusową, to często w rezydencjach można spotkać jacuzzi.

Energooszczędne rozwiązania

Projekty rezydencji są duże, to przekłada się na większe zużycie energii. Zimą dochodzą koszty związane z ogrzewaniem całego domu, co również generuje koszty. Dlatego też często w rezydencjach stosuje się ekologiczne rozwiązania, wiele projektów to domy energooszczędne. Podstawą jest oczywiście odpowiednia izolacja budynku, dzięki której minimalizuje się straty ciepła. Oprócz tego w wielu rezydencjach znajdziesz m.in. instalację fotowoltaiczną na dachu. Tutaj znajdziesz gotowe projekty https://pracownia-projekty.dom.pl/. Ze względu na to, że rezydencje są budynkami o dużej powierzchni, to często panele słoneczne są w stanie zaspokoić całe zapotrzebowanie na energię elektryczną rezydencji. Zwłaszcza latem. Nie bez powodu wiele projektów rezydencji zakłada również mocno przeszkloną jedną ścianę. Zwykle jest to ściana południowa — dzięki niej słońce wpadające zimą będzie ogrzewać wnętrze. Co natomiast robi się latem? W rezydencjach zwykle stosuje się markizy zewnętrzne, które są w stanie odbić nawet ponad 90% energii cieplnej, dzięki czemu wnętrze nagrzewa się znacznie mniej.

Podsumowanie

Istnieje wiele elementów, które wyróżniają projekt rezydencji od klasycznego domu. Wszystko to wiąże się oczywiście z wydatkami — zarówno projekt rezydencji, jak i jego realizacja wiąże się z większymi kosztami, które potrafią kilkukrotnie przewyższyć koszt wybudowania klasycznego domu. Nie mniej jednak wielu przedsiębiorców, wiele dobrze zarabiających osób coraz częściej decyduje się na własne rezydencje na obrzeżach większych miast, żeby odpocząć od codziennego, miejskiego zgiełku. Z całą pewnością tym, co najbardziej wyróżnia rezydencję, jest ogólny komfort mieszkania w niej — zarówno dostępna przestrzeń, jak i zastosowane rozwiązania sprzyjają spokojnemu życiu.

 

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz