Rolety - alternatywa dla firanek i zasłon

8 kwietnia 2018

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne są takim elementem, którym można sobie regulować ilość i intensywność dziennego światła, które będzie się w pomieszczeniach pojawiać. Jest to także dodatek dekoracyjny do wnętrz. Można obecnie wybierać różne kolory czy elementy wystroju. Oczywiście firanki i zasłony tradycyjne nadal mają swoich zwolenników.

Jednak to właśnie funkcjonalne rolety stają się coraz bardziej popularne i często się z nimi spotkamy. Wiele z nich ma również klasyczną formę. Najbardziej takie rozwiązania polecane będą do małych pomieszczeń, ponieważ rolety będą optycznie powiększać takie pomieszczenia i to wydaje się, że ma swoje istotne znaczenie. Można także przy takich roletach cieszyć się dobrze eksponowanymi parapetami i to w wielu przypadkach także dobrze się sprawdzi. Będzie można przygotować sobie zestaw pięknych roślin doniczkowych i w ten sposób będzie można je wszystkim prezentować.

Jeśli chodzi o wybór rolet, to jest on obecnie ogromny i tak naprawdę każdy może szukać dla siebie jakieś interesującej propozycji. Znajdą się bowiem w sprzedaży zarówno gładkie, jednobarwne propozycje jak i takie, które mają jakieś wzory geometryczne, kwiatowe czy abstrakcyjne. Wiele z nich ma różne szerokości pasków, mogą mieć mniejszą albo większą kratę. Czasami te kolory mogą być stonowane, pastelowe czy kontrastowe. Znajdą się takie rolety, które mają estetyczny połysk, ale i takie o matowym charakterze.

Dobór koloru czy wzoru oczywiście musi się wiązać z tym w jakim pomieszczeniu będzie się taką roletę stosować. Na pewno trzeba myśleć o harmonizowaniu z wystrojem pomieszczenia, co pozwoli nam wygodnie podkreślić charakter oraz przeznaczenie. Nie można zapominać, że inne rolety pasować będą do kuchni inne natomiast do pokoju dziecka czy nastolatka. Rolety mogą się także różnić między sobą sposobem ich rozwijania i zwijania.

Znajdziemy takie, których zwój będzie widoczny, albo takie, które będą się chować w specjalnie przygotowanej kasecie na górnej ramie. Dobrze wykorzystywać blokujące mechanizmy, dzięki którym będzie można ustawić roletę tak jak nam to odpowiada. Chodzi o to, by roleta mogła zastąpić taką ilość okna na jakiej nam zależy. Na pewno ogólnie rzecz biorąc rolety są bardzo korzystnym rozwiązaniem i można je polecać.

Jak zamontować żaluzje

Montaż żaluzji i rolet

Przygotowanie żaluzji i rolet do montażu musi się rozpocząć przede wszystkim od wykonywania bardzo dokładnych pomiarów. Mamy obecnie do wyboru bardzo wiele różnych gotowych modeli, których kolorystyka jest mocno zróżnicowana i będzie można je przeznaczyć do okien w różnych wymiarach. Najczęściej nie będzie problemu ze znalezieniem takiego produktu, który będzie nam odpowiadał. Czasami trzeba jednak dopasować roletę czy żaluzję do indywidualnych potrzeb W czasie montażu powinniśmy używać takich śrub oraz kołków, które będą dobrze dopasowanego do tego podłoża w którym dokonywać się będzie montaż.

Trzeba miejsce tego montażu wybrać tak, że żaluzja umożliwi nam wygodne otwieranie okna i nie będzie także zasłaniała czy to grzejnika czy klamki. Powinna być dobrze rozłożona po obu stronach ona. Wyznaczając miejsce montażu należy zacząć od bocznego wspornika wiercąc otwór, po czym można w nim umieścić kołek a potem przygotować wspornik do montażu. Jeśli to się uda będzie można zająć się montażem symetrycznie drugiego wspornika przy użyciu poziomicy oraz linijki. Jeśli mamy szczególnie szerokie żaluzje czy rolety to czasami można się zdecydować na jakieś dodatkowe wsporniki.

Ważne informacje powinien także podawać producent na przygotowanym opakowaniu danych urządzeń. Gdy przygotowujemy wsporniki można zamontować na nich żaluzje i zablokować.  Przygotowując żaluzję w oknach PCV lepiej unikać wiercenia w tych oknach i można przygotować takie wsporniki, które będzie się przyklejało. Jeśli zwęzić stosowany produkt to należy odpowiednio zaznaczyć miejsca cięcia po położeniu na płasko, tak by dało się wszystko dokładnie wyznaczyć. Maksymalną szerokość cięcia najczęściej określa producenta, dlatego warto tą kwestię również brać pod uwagę.

Po skróceniu żaluzji trzeba także odpowiednio skrócić sznurki, które będą wystawać i ponownie można poszczególne elementy montować. Zawężanie rolet to kwestia, która będzie wykonywana przy użyciu specjalnych noży, które pozwolą nam wykonać cięcie. Walec, na który roleta będzie się nawijać trzeba przyciąć piłką do metalu. W przypadku rolet z wzorami trzeba pamiętać, by dokonać zwężania odpowiednio z obu stron, tak by nie zaburzyć estetycznej koncepcji produktu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz