Szklane drzwi w Twoim domu

18 czerwca 2018

szklane drzwi w domu

Szklane drzwi - w jakich pomieszczeniach znajdą zastosowanie?

Jeśli poszukujesz oryginalnych pomysłów i rozwiązań w swoim mieszkaniu, domu, bądź innym lokalu, to może warto rozważyć montaż szklanych drzwi?

Szklane drzwi cieszą się coraz większym powodzeniem. Znajdują one zastosowanie zarówno w biurach, sklepach, ale również w domach. Są nieodzownym elementem nowoczesnych aranżacji, niezależnie od stylu, w jakim dane pomieszczenie jest urządzone. Doskonale komponują się w małych i dużych pomieszczeniach, zaaranżowanych w stylu np. klasycznym, nowoczesnym czy industrialnym.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele drzwi, które mogą być wykonane ze szkła przejrzystego, matowego, mlecznego, barwionego, piaskowego czy metalicznego. Poza tym dostępne są w wielu kolorach, co ułatwi nam dopasowanie ich do aranżacji pomieszczenia. Możliwe jest także zastosowanie kombinacji i połączenie różnego rodzaju szkła, o różnej fakturze lub zastosowanie nadruku.

Szklane drzwi dodają uroku. Sprawiają, że pomieszczenia wydaja się większe i przestronniejsze, nadając im lekkości. Wizualnie je powiększają. Ponadto wpuszczają do wnętrza więcej światła i pozwalają  w ten sposób na uzyskanie jasnych i przestronnych miejsc.  Ma to niewątpliwie zastosowanie w ciemnych pomieszczeniach, np. łazienkach, korytarzach, biurach, gabinetach czy pracowniach.

Gdzie szklane drzwi znajdą zastosowanie?

Drzwi wykonane ze szkła nadają się do dużych pomieszczeń np. salonu, nadając im oryginalnego charakteru. Mogą także mieć inną funkcję, dzielić przestrzeń wewnątrz mieszkania, oddzielając np. kuchnię od salonu bądź sypialnię od łazienki.
Obecnie wiele nowoczesnych firm stosuje takie rozwiązania w biurach. Nawet niewielki lokal staje się wizualnie powiększony, bardziej oświetlony. Ponadto świetnie sprawdzą się do wydzielenia miejsca do pracy np. gabinetu czy pracowni.

Zalety szklanych drzwi

Wybierając szklane drzwi, stawiamy na estetykę i duże walory dekoracyjne. W elegancki sposób doświetlają  pomieszczenia, optycznie ją powiększają. Są odporne na wilgoć i nie przepuszczają jej do innych pomieszczeń. Są odporne na zmiany temperatur. Kolejnym atutem jest wytrzymałość. Wykonane są one zazwyczaj ze szkła hartowanego lub warstwowego, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uderzenia czy uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca to możemy wybrać drzwi przesuwne, które nie potrzebują tyle przestrzeni do otwierania.

Wady szklanych drzwi

Mimo walorów estetycznych wiele osób nie decyduje się na zakup szklanych drzwi ze względu na ich cenę. Produkt ten nie należy do najtańszych. Kolejną wadą jest niska izolacja termiczna i akustyczna. Szkło jest materiałem, który jest podatny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Wymagają więc one regularnej pielęgnacji.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz