Niwelator laserowy – narzędzie godne każdego profesjonalisty

2 sierpnia 2019

niwelator laserowy

Niwelatory laserowe to coraz częstszy widok na placach budów podczas prac drogowych, przy wznoszeniu obiektów budowlanych czy wyznaczaniu granic działki. Nic dziwnego, bowiem profesjonaliści coraz bardziej cenią sobie wysoką precyzję pomiaru, wygodę i użyteczność, a także znaczne ograniczenie ryzyka popełnienia błędów pomiarowych.

 

Dlaczego warto wybrać niwelator laserowy?

 

Podczas gdy niwelatory optyczne świetnie sprawdzają się do prostszych prac pomiarowych, najczęściej wykonywanych w paro osobowych zespołach, o tyle niwelatory laserowe to bardziej zaawansowane technologicznie aparaty pomiarowe, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w pojedynkę. Poza tym zapewniają one operatorowi o wiele większą swobodę podczas pomiarów i mogą być używane do bardziej zaawansowanych prac w terenie, jednocześnie optymalizując czas pracowników i redukując ryzyko powstawania błędów pomiarowych. 

Ze względu na swoją przewagę technologiczną niemal każdy profesjonalny niwelator laserowy zapewni również kilkukrotnie większy zasięg pomiarowy przy zapewnieniu odpowiedniej precyzji niwelacji. Są to kluczowe aspekty, które przekonują profesjonalistów do wyboru droższych, jednak bardziej użytecznych i wszechstronnych niwelatorów laserowych.

Przegląd niwelatorów laserowych dla profesjonalistów

Decydując się na zakup profesjonalnego niwelatora laserowego, należy liczyć się z tym, że tego typu urządzenia są nawet o 50% droższe od swoich optycznych odpowiedników. Wyższe koszty zakupu nie zniechęcają jednak geodetów, inżynierów czy architektów, którzy dzięki zaawansowanym technologicznie laserowym niwelatorom kompleksowo optymalizują swoją pracę, przyspieszając ją, eliminując konieczność angażowania innych pracowników oraz redukując ryzyko popełnienia błędów pomiarowych.

Topcon RL-200 S2

Niwelator laserowy Topcon RL-200 S2 to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie niwelatorów laserowych o dalekim zasięgu. Urządzenie to zapewnia zasięg pracy do 1100 m z czujnikiem, przez co pozwala na wydajną pracę na terenie o powierzchni ponad 100 ha bez konieczności zmiany stanowiska roboczego. Prezentowany instrument umożliwia wyznaczanie spadków w dwóch kierunkach do +/- 25%, a dzięki czytelnemu interfejsowi z dużym wyświetlaczem operator może liczyć na sprawne wprowadzanie oraz przechowywanie mierzonych wartości. Ze względu na swoje doskonałe parametry techniczne niwelator laserowy Topcon RL-200 S2 idealnie nadaje się do pracy z czujnikami sterowania maszyn czy do zaawansowanych prac budowlanych.

Nivel System NL610 Digital

Ten nieco tańszy obrotowy niwelator laserowy zagwarantuje wszechstronną i wysokojakościową pracę w niemal każdych warunkach. Instrument sprawdzi się zarówno do pomiarów wykonywanych wewnątrz obiektów budowlanych, jak i na zewnątrz, pozwalając operatorowi na pomiary na odcinkach robót o długości do 700 m. Prezentowany niwelator pozwoli z łatwością wyznaczyć płaszczyznę poziomą, pochyloną i pionową, a także zapewnia łatwą obsługę dzięki czytelnemu panelowi sterowania z wyświetlaczem LCD. Sprzęt opatrzony został wysoką klasą odporności IP 56 i zapewnia dokładność na poziomie +/- 0,8 mm / 10 m.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz