Cięcie blach

31 sierpnia 2022

Firmy, które oferują cięcie blach laserem, korzystają z kilku popularnych metod obróbki. Każda technika ma swoje zalety i wady, dlatego tym bardziej warto je poznać, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Laserowe cięcie stali od a do z

Laserowe cięcie stali jest bardzo wydajną metodą obróbki, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki skoncentrowanej wiązce lasera można liczyć na szybką i precyzyjną obróbkę. W relatywnie krótkim czasie można uzyskać nawet bardzo skomplikowane wzory, które są od razu gotowe do użycia. Nowoczesne lasery mogą pochwalić się idealną powtarzalnością. Dzięki pełnej automatyzacji można również znacząco zredukować koszty związane ze stratą materiału. Do laserowego cięcia doskonale nadaje się nie tylko metal i aluminium, ale również szkło. Cięcie metalu metodą laserową umożliwia ekspresową produkcję detali. Technologia ta sprawdzi się nie tylko w dużych seriach, ale również przy produkcji jednostkowej. Olbrzymia uniwersalność wynika oczywiście z możliwości bardzo szybkiego wprowadzenia nowych danych i zmiany ustawień urządzenia. 

Cięcie strumieniem wody

Strumień wody wykorzystywany jest przede wszystkim do cięcia miękkiej stali. W dużej mierze to właśnie dzięki tej technologii można liczyć na bardzo równe, szybkie i co najważniejsze dokładne cięcie. Warto wspomnieć, że dokładność cięcia strumieniem wody znacząco przewyższa dokładność cięcia laserowego. Jest to doskonały wybór dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na idealną gładkość krawędzi i raz na zawsze chcą zapomnieć o odkształcaniu cieplnym. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o tym, że strumień wody nie podlega żadnym ograniczeniom jeżeli chodzi o grubość stali, dzięki czemu jest to najlepsza alternatywa dla cięcia plazmowego i laserowego. 

Z której metody skorzystać?

Samodzielne cięcie stali niestety nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego tym bardziej warto skorzystać z usług rzetelnej i doświadczonej firmy. Godna uwagi jest między innymi firma Investa (https://www.investa.pl/), która specjalizuje się właśnie w powyżej opisanych metodach cięcia laserowego i cięcia strumieniem wody. Osoby, które nie wiedzą, na którą metodę obróbki stali się zdecydować, mogą skorzystać z fachowego doradztwa firmy Investa.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz