Czym są łuparki świdrowe?

30 listopada 2020

Ogrzewanie własnego domu drewnem wymaga oczywiście odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim chodzi o wysokiej klasy opał, powinno być go, jak najwięcej. W pierwszej kolejności szczapy opałowe należy pociąć na bardzo krótkie odcinki. Można do tego użyć piły tarczowej lub wydajnej pilarki łańcuchowej. Później pozostaje kwestia rozdrobnienia takich elementów. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę okaże się łuparka świdrowa. Siekiera wymaga zbyt dużej energii oraz nie jest to zbyt bezpieczne narzędzie. Lepszą opcją dla kręgosłupa będzie wspomniana łuparka, która pozytywnie zadziała również na stawy. Łuparka świdrowa cechuje się prostą budową oraz łatwą obsługą. Poradzą sobie z tym nawet osoby bez żadnego doświadczenia.

Łuparka świdrowa do drewna - z czego konkretnie się składa?

Łuparki świdrowe są jednymi z najbardziej popularnych rodzajów łuparek na obecnym rynku. Nie należą do najdroższych urządzeń, za to wykazują się niezwykłą wydajnością i funkcjonalnością. Dzięki takiej łuparce nie będzie problemem to, aby rozdrobnić szczapy opałowe. Przyda się to osobom, które palą na co dzień w kominkach czy też piecach. Głównym elementem składowym takiej łuparki jest metalowy stożek, który posiada nacięty gwint. To tzw. świder. 

Stożek poddawany jest obrotom, dzięki czemu doskonale wwierci się w drewno i doprowadza do tego, że poszczególne elementy ulegają pęknięciu. Gwint sprawia, że wnikanie metalu jest prostsze i sprawniejsze. Potrzebna jest do tego również mniejsza siła. Świder, który jest wykorzystywany podczas realizowania takiej czynności napędza się silnikiem elektrycznym. Istnieje także możliwość podłączenia go przy pomocy wałka przekaźnikowego do ciągnika. 

Satysfakcjonujący wybór dla każdego klienta

Przed ostatecznym zakupem zainteresowane osoby powinny zapoznać się z parametrami technicznymi poszczególnych łuparek do drewna. Dzięki temu klient wybierze dla siebie właściwy model i będzie w pełni usatysfakcjonowany przeprowadzoną inwestycją. Na opakowaniu łuparki znajdują się pomocne informacje na temat jej działania oraz budowy. Jeśli ktoś nigdy wcześniej nie dobierał dla siebie takiego urządzenia, może poprosić o pomoc sprzedawcę lub bardziej doświadczonego kolegę. Korzystanie z instrukcji jest bardzo wskazane, ponieważ pozwala na uniknięcie wielu nieporozumień i niebezpiecznych sytuacji.

Niektóre łuparki świdrowe brane są za rębaki świdrowe, co nie jest zbyt racjonalnym podejściem. Rębak służy do skutecznego rozdrabniania drewna. Zazwyczaj są to gałęzie, a nawet całe pnie. Dzieje się to przy pomocy frezowania. W ten sposób użytkownicy uzyskują grube i cienkie wióry. Wiele będzie zależało oczywiście od wybranych ustawień, więc trzeba to sobie dokładnie przeanalizować. Wióry mogą posłużyć do przerobu na specjalne płyty wiórowe lub też spalania. 

Biorąc pod lupę łuparki świdrowe, sensowym rozumowaniem jest nazywanie ich łuparkami śrubowymi, ponieważ gwint znajdujący się na stożku przypomina nieco śrubę. Przed skorzystaniem z wybranego modelu łuparki absolutną koniecznością będzie pocięcie drewna. 

Więcej na https://alltech-shop.eu/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz