Dekoracyjne właściwości płyt cementowych

5 sierpnia 2019

płyty cementowe

Płyty cementowe kojarzą się niektórym z tzw. wielką płytą, z której powstawały całe osiedla mieszkaniowe w latach 70-tych czy też 80-tych ubiegłego wieku. Jednak dziś płyta cementowa na nowe oblicze. Na rynku dostępne są płyty cementowe przypominające płyty gipsowo-kartonowe. Mają one grubość kilku lub kilkunastu milimetrów i różnorakie zastosowanie. Także można dzięki nim stworzyć interesujące elementy dekoracyjne oraz uzyskać wnętrza o charakterze loftu.

Dlaczego płyty cementowe? 

Płyty cementowe dostępne są w różnych rodzajach, jednak te najbardziej uniwersalne to materiały, które mogą spełnić odpowiednie cele, zarówno pod względem konstrukcji, jak i dekoracji, ponieważ są to mocne i elastyczne. Ich dobrze znane zalety to odporność na: 

  • wilgoć, 
  • ogień, 
  • niesprzyjające warunki atmosferyczne,  
  • działanie termitów, 
  • odkształcenia. 

Dzięki tym właściwościom płyty cementowe mogą być stosowane zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, w tym do ścian, podłóg i ozdobnych elementów. 

Więcej informacji o płytach cementowych i ich zastosowaniu można znaleźć się na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/plyty-cementowe

Jaką płytę wybrać? 

Do spełnienia dekoracyjnej funkcji często wykorzystuje się płyty cementowo-wiórowe. Zapewniają one gładkie wykończenie, a ich zbita konstrukcja pozwala na dokonywanie na nich kolejnych prac remontowo-budowlanych. Popularnym zastosowaniem tej płyty jest pokrycie jej powierzchni innymi materiałami przy użyciu takich technik dekoratorskich jak malowanie, układanie płytek i tynkowanie. 

Dostępne są także płyty cementowe, które nie wymagają żadnych nakładów pracy, by ozdobić wnętrze mieszkania – mają swój bazowy kolor i wykończenie. Oba rodzaje płyt można wykorzystać jednocześnie w celu dopasowywania do pożądanego stylu lub wzoru. Sprawdzają się także wtedy, gdy chce się je stosować do tworzenia sztukaterii i wyjątkowych dekoracji wnętrz, które odzwierciedlają kreatywne i innowacyjne pomysły. Najczęściej takie rozwiązanie widuje się w nowoczesnych, minimalistycznych mieszkaniach typu loft, w których to elementy z płyt cementowych są jedynymi ozdobami, które przyciągają uwagę.  

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz