Domowy MacGyver – skompletuj narzędziowy niezbędnik

15 marca 2018

Zestaw narzędzi

Naprawa kabla w suszarce, ze psutego żyrandola, usterki w aucie, czy budowa ścianki działowej – z odpowiednim sprzętem to żadne wyzwanie. Prezentujemy narzędziowy niezbędnik, który uczyni z ciebie domowego MacGyvera.

Widzisz usterkę, łapiesz za narzędzia i robisz wszystko żeby uratować sytuację. I choć nie zbudujesz helikoptera z zapałek i spinacza, od razu czujesz się jak Angus MacGyver. Oto narzędziowy niezbędnik, który pozwoli każdemu zostać bohaterem domu.

Wkrętaki Felo Ergonic 400

Śrubki, więcej śrubek i perspektywa całego dnia wkręcania i wykręcania. Normalnie zaplanowałbyś budowę czołgu, ale żona uparła się na skręcanie nowej kuchni – jak na złość nie wszędzie dotrzesz z wkrętarką. Co robić? Tutaj doskonale sprawdzają się wkrętaki Felo Ergonic z serii 400. Produkty niemieckiej marki słyną z przenoszenia najwyższych momentów obrotowych – dokręcasz mocniej, nie męczysz ręki i zyskujesz pewność, że telewizor nie odpadnie nagle od uchwytu na ścianie. Wkrętaki Felo są wykonane z maksymalną precyzją, a ich największym atutem jest rewolucyjna rękojeść.

Wkrętaki uniwersalne– Ta sama dopasowuje się do kształtu dłoni użytkownika, czyniąc pracę maksymalnie wygodną – mówi Michał Ostrowski, ekspert marki Felo i specjalistę ds. narzędzi ręcznych. Wkrętaki są przy tym niezwykle trwał – wykonane ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej narzędzia objęto 15-letnią gwarancją na wady materiałowe.

Klucze z grzechotką Proxxon

Praca w trudno dostępnych miejscach? Przy działaniach montażowych doskonale sprawdza się 6-częściowy zestaw kluczy z grzechotką SPEEDER marki Proxxon. Producent wziął sobie do serca słowa o „niemieckiej precyzji” i stworzył narzędzia łączące lekką wagę i niezwykłą wytrzymałość, świetne do długich śrub gwintowanych. Klucze wykorzystują mechanizm grzechotkowy (pozwalający na szybkie odkręcanie i przykręcanie bez konieczności przekładania klucza) z pierścieniem wewnętrznym z niezwykle trwałej stali chromowo-wanadowej. Na uwagę zasługuje również umieszczenie zestawu w wygodnej i trwałej metalowej skrzynce z miejscem na mniejsze elementy i zatrzaskiem pokrywy.

Kombinerki NWS

Kształtowanie, wyginanie, odkręcanie. Robota pali się w rękach? Trzeba kombinować – i wybierać narzędzia uniwersalne, jak kombinerki NWS. Narzędzia ręczne niemieckiej marki charakteryzuje wielozadaniowość– doskonale sprawdzają się przy przełamywaniu różnych przedmiotów, zaginaniu blachy, gięciu czy cięciu – na przykład kabli w wymagających napraw żyrandolach, suszarkach czy przedłużaczach.

Miara zwijana– Wśród podstawowych modeli warto zwrócić uwagę na kombinerki NWS 165 z dodatkową możliwością odkręcania śrub M8, M9 i M10. Model wyposażono w trójskładnikową rękojeść, zapewniającą skuteczny i mocy chwyt – mówi Michał Ostrowski. Jak dodaje, gdy planujemy prace z napięciem elektrycznym, warto wybrać modele z dodatkowym oznaczeniem VDE – co oznacza, że spełniają surowe niemieckie normy bezpieczeństwa.

Miara zwijana Sola

W narzędziowym niezbędniku nie może zabraknąć sprzętu na miarę najlepszego konstruktora showbiznesu – zwijanej miary austriackiej Soli, marki słynącej z  wyjątkowo trwałych i odpornych narzędzi pomiarowych. Uwagę zwraca model Tri-Matic 5 - miara zwijana, stworzona z tworzywa sztucznego ABS, zapewnia odporność na uderzenia, w której wzmocniony początek taśmy zapewnia precyzję i ochronę przed jej uszkodzeniem. Przyrząd cechuje najwyższa klasa dokładności pomiaru. Sama taśma została stworzona z wysokogatunkowej stali, a dzięki wyposażeniu w system buforujący, miara zapewnia łagodne hamowanie taśmy. Eliminacja uderzenia, precyzja odczytu i kompaktowy kształt obudowy – z takim sprzętem można mierzyć się z każdym zadaniem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz