Jak wybrać odpowiedni agregat prądotwórczy w okazyjnej cenie?

25 czerwca 2018

agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy na budowę Kruzer albo inaczej generator prądotwórczy jest urządzeniem niezbędnym w sytuacji nagłej przerwy w dostawie prądu. W blokach oraz kamienicach taka sytuacja zdarza się aktualnie dość rzadko, ale w niewielkich miejscowościach, w domu jednorodzinnym albo letniskowym może się to zdarzyć. Niestety zdarza się dosyć często. Agregat prądotwórczy trzeba dopasować do jego przeznaczenia. Gdy ma być użytkowany w małym domku wypoczynkowym albo garażu nie jest potrzebne kupowanie urządzenia kosztownego oraz o bardzo wysokich parametrach. Sprawdźmy, jaki agregat prądotwórczy kupić na budowę, aby nie zapłacić zbyt dużo.

Kiedy stosuje się agregat?

Agregat stosowany jest zazwyczaj również w czasie budowania domu oraz robót budowlanych. Gdy chcesz obliczyć koszty budowy, to skorzystaj z komfortowego kalkulatora kosztów. Wtedy nie zaskoczą Cię żadne nieprzewidziane wydatki.

W jaki sposób działa agregat prądotwórczy?

Czasami agregat nazywa się małą elektrownią. Jest to bardzo dużą przesada. Niemniej jednak generator prądotwórczy jest urządzeniem do produkowania energii elektrycznej. Jest przydatną maszyną, która może zasilać określone urządzenia elektryczne albo wszystkie w jednej sieci.

Gdzie można zastosować agregat prądotwórczy? 

Agregat prądotwórczy może być wykorzystywany do zasilania urządzeń w domu jednorodzinnym albo letniskowym na wypadek przerwy w dostarczaniu prądu. Mimo to z powodzeniem może być wykorzystywany również tam, gdzie będzie stanowił samodzielne źródło energii elektrycznej. Takimi miejscami mogą być na przykład garaż, warsztat, ogród albo plac budowy. Agregat prądotwórczy na budowę Kruzer będzie najbardziej niezawodny. Trzeba jednak zapoznać się również z alternatywnym rozwiązaniem oraz sprawdzisz koszt wykonania instalacji elektrycznej w domku.

Jak zbudowany jest agregat prądotwórczy?

Generator prądotwórczy złożony jest z silnika spalinowego i prądnicy. Nazwą agregat określa się też czasami urządzenia z silnikiem turbinowym, ale nie jest to właściwa nazwa. Tak do końca. Napędzanie silników spalinowych w agregatach dokonywane jest przy pomocy różnego rodzaju paliw. Na rynku można spotkać silniki diesel, do gazu LPG, gazu ziemnego. Najbardziej popularne są jednak silniki benzynowe. Jest ich najwięcej na polskim rynku.

Typy agregatów prądotwórczych na budowę

Do użycia komercyjnego oraz usługowego występują agregaty kogeneracyjne oraz trigeneracyjne. Często wykorzystywane są one w miejscach, w których produktem ubocznym utylizacji jest paliwo stosowane do tych agregatów. Nie będę w tym miejscu rozwijać tego tematu.

Agregaty Kruzer na Specnarzedzia.pl

Do zastosowań prywatnych

Do celów prywatnych albo do wykorzystania przy szeroko rozumianej działalności gospodarczej występują agregaty przenośne. Agregaty prądotwórcze na budowę Kruzer występują również w wersji przenośnej. Można je podzielić na dwa typy. Agregaty prądotwórcze jednofazowe i agregaty prądotwórcze trójfazowe z rozruchem. Pierwsze z nich są uboższe, a co za tym idzie również o wiele tańsze. Ceny tych agregatów zazwyczaj są niezwykle okazyjne.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz