Klucze udarowe

30 lipca 2020

Niezależnie od tego, na jakiej mechanice opiera się dany pneumatyczny klucz udarowy, tego typu narzędzie łączy jedna cecha, każdy z nich wymaga smarowania. Aby klucz sprawdził się w pracy, powinien bez problemu osiągać maksymalny moment obrotowy. W zależności od konstrukcji klucza jest on przeznaczony do różnorodnych prac. Poniżej zamieszczone są warianty najczęściej dostępne na rynku.

Sprawdzone rozwiązanie

Do najbardziej popularnego mechanizmu z pewnością można zaliczyć podwójne młotki, których działanie opiera się na obracaniu dookoła wrzeciona w systemie zamkniętym. Taka budowa pozwala osiągnąć duży moment obrotowy w początkowej fazie prac, ponieważ dwa młoty są w stanie uderzyć z obu stron. Rozwiązanie, które cechuje się wytrzymałością oraz pozwala pracować na wysokich obrotach przez długi czas. Kolejną zaletą jest budowa urządzenia, które składając się z niewielu elementów, w razie usterki jest łatwo naprawić. Bez rozkręcenia obudowy klucza z łatwością można go posmarować smarem.

Mechanizm znany z przemysłu lekkiego i nie tylko

Szybki przyrost momentu udarowego, system składający się z dwóch trzpieni ze stali hartowanej. Mowa oczywiście o mechanizmie pin clutch, który sprawdza się w przemyśle lekkim, a także w serwisach samochodowych. Dużym plusem tego systemu jest możliwość uzupełniania oleju pneumatycznego przez otwór znajdujący się obudowie narzędzia. W przypadku mechanizmu pin clutch należy pamiętać, że jest on stworzony do pracy w niedużych cyklach.

Opcja budżetowa

Wariant, który sprawdza się w kontekście bardziej zaawansowanych prac niż wcześniej wspomniany mechanizm pin clutch. System rocking dog opiera się na stabilnej konstrukcji oraz jednym młocie obrotowym. Udarowy klucz pneumatyczny oparty na tym mechanizmie jest bardzo prosty w serwisowaniu, tani w założeniu, a jego konserwacja opiera się na nawilżaniu smarem lub olejem.

Double hammer

Double hammer to rozwiązanie, które opiera się na wytrzymałości oraz korzystnej cenie narzędzia. Tak jak w przypadku rocking dog, użytkownik otrzymuje do dyspozycji sprzęt z jednym młotem obrotowym, który jest w stanie osiągnąć wysoką wartość momentu skręcającego. Jego technologia jest często wykorzystywana w przemyśle lekkim oraz tym związanym z oponami.

Zaawansowana technologia dla wymagających użytkowników

Mechanizm pin less z pełną odpowiedzialnością można nazwać następcą wcześniej wspomnianej technologii rocking dog. Skąd wywodzi się nazwa? Tłumacząc na język polski, pin less oznacza bezszpilowy. Cała moc urządzenia uzyskana jest przez jeden młot znajdujący się w obudowie, który obraca się dookoła czopa. Nie wymaga on żadnych dodatkowych układów, czy elementów wchodzących w skład narzędzia. W taki sposób dochodzi do wygenerowania olbrzymiej mocy wyjściowej, co sprawdza się w kontekście wymagających i długotrwałych prac.

Decydując się na zakup pneumatycznego klucza udarowego, warto także pamiętać o tym, aby zadbać o właściwy dobór nasadek. Zamiast standardowych modeli należy zaopatrzyć się w nasadki udarowe, które posiadają grubsze ścianki i są bardziej sprężyste.

Kluczy udarowych najwyższej jakości szukaj na w sklepie internetowym na https://sklep-warsztat.pl/ >>

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz