Łańcuchy napędowe rolkowe i ich charakterystyka

26 sierpnia 2019

łańcuchy napędowe

Firma Janus już od trzech dekad z powodzeniem produkuje niezawodne łańcuchy napędowe z zastosowaniem osadzonych na sworzniach rolek (wyciskanych i kalibrowanych), które zwiększają ich trwałość i wytrzymałość oraz zmniejszają zużycie uzębień współpracującego koła. Przy wytwarzaniu łańcuchów napędowych rolkowych stawiamy na wysoką jakość wykonania, używając materiału z najlepszego gatunku atestowanych materiałów i stali poddawanej odpowiedniej obróbce cieplnej, zaś sam proces produkcji podlega starannej kontroli zgodnie ze standardami europejskimi. 

Łańcuchy napędowe rolkowe w sklepie Janus

Janus dostarcza swoim klientom bogatą ofertę łańcuchów napędowych rolkowych zróżnicowanych pod kątem wymiarów (łańcuchy typu A i B) oraz konstrukcji (łańcuchy jednorzędowe, dwurzędowe i trzyrzędowe). W naszej ofercie znajdują się także łańcuchy napędowe rolkowe z płytką specjalną prostą, z płytką specjalną wygiętą oraz z wydłużonymi sworzniami.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem łańcuchów napędowych firmy Janus oraz ich opisem i specyfikacjami technicznymi, które ułatwią dobór odpowiedniego produktu.

Łańcuchy napędowe rolkowe – zastosowanie

Produkowane przez firmę Janus łańcuchy napędowe rolkowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim w branżach o podwyższonych wymaganiach: w przemyśle samochodowym, spożywczym, wydobywczym, przemyśle opakowań, przy budowie maszyn i urządzeń, drukarstwie i w rolnictwie. Ich precyzja wykonania gwarantuje bezawaryjność maszyn pracujących w ekstremalnych warunkach.

Łańcuchy napędowe rolkowe typu A i typu B

Oba typy łańcuchów różnią się od siebie wymiarami. Typ A charakteryzuje się zastosowaniem grubszych płytek i większych rolek, jest tym samym bardziej wytrzymały od typu B.

Zarówno łańcuchy napędowe rolkowe typu A, jak i typu B występują w wersjach jednorzędowych, dwurzędowych i trzyrzędowych. Łańcuchy jednorzędowe stosowane są w maszynach o prostej konstrukcji, natomiast wyspecjalizowane dwu i trzyrzędowe w mechanizmach o większym poziomie zaawansowania.

łańcuchy SOLID

Łańcuchy napędowe rolkowe z płytką specjalną prostą

To łańcuchy doskonale sprawdzające się przede wszystkim  w różnego rodzaju sortownikach oraz w konstrukcjach przenośnikowych pracujących w środowiskach o znacznym zanieczyszczeniu. Oferujemy wersje z płytką montowaną jednostronnie lub dwustronnie, z jednym lub dwoma otworami.

Łańcuchy napędowe rolkowe z płytką specjalną wygiętą

To łańcuchy, które posiadają płytki wygięte z otworami. Służą one do montowania dodatkowych elementów umożliwiających wykorzystanie łańcucha do transportu, zgarniania, bądź przesuwania rozmaitych materiałów. Z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i w rolnictwie. Oferujemy wersje z płytką montowaną jednostronnie lub dwustronnie, z jednym lub dwoma otworami.

Łańcuchy napędowe rolkowe z wydłużonymi sworzniami

Łańcuchy te charakteryzują się posiadaniem wydłużonych sworzni (jednostronnie i dwustronnie). 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz