Narzędzia Proxxon - co warto o nich wiedzieć?

27 maja 2022

Każdy prawdziwy majsterkowicz wie, że obowiązkowym wyposażeniem każdego warsztatu (bez względu na jego rozmiary i specjalizację) są wszelakie elektronarzędzia, bez których nie wykonamy większości powierzonych nam zadań. Tutaj z pomocą przychodzi nam firma Proxxon, zajmująca się produkcją i dystrybucją elektronarzędzi, ułatwiających pracę optykom, złotnikom, zegarmistrzom i wielu innym fachowcom. Narzędzia Proxxon, to przedmioty niebywale wydajne, wykonane w niesamowicie eleganckim i precyzyjnym stylu, z dbałością każdy detal i najmniejszy szczegół. 

Proxxon - kilka słów o marce.

Firma Proxxon zajmuje się produkcją narzędzi już od ponad 40 lat i aktualnie posiada ponad 20 centrów obróbczych CNC. Narzędzia Proxxon produkowane są w Niemczech, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, a niektóre z ich części tworzone są na Tajwanie. To właśnie z Niemiec, a dokładniej z miejscowości Föhren odbywa się bezpośrednia dystrybucja narzędzi do ponad 80 krajów na całym świecie. Produkcja seryjna elektronarzędzi mniejszych odbywa się w miejscowości Wecker w Luksemburgu. Tam właśnie powstają wszystkie produkty takie jak: elektronarzędzia ręczne, narzędzia stołowe, a także tokarki i frezarki. Dzięki oddziałowi zlokalizowanemu w Luksemburgu, firma Proxxon może szczycić się wyprodukowaniem ponad 50 rodzajów narzędzi ręcznych i stołowych, co robi z niej lidera nr 1 na świecie w dziedzinie produkowania precyzyjnych elektronarzędzi. Aby uregulować pracę przedsiębiorstwa i wyznaczyć dokładne zadania poszczególnym oddziałom, Proxxon utworzył dwa odrębne sektory, zajmujące się produkcją narzędzi i są to kolejno:

1. Proxxon Industrial - sektor odpowiadający za produkcję profesjonalnych narzędzi ręcznych (Luksemburg),

2. Proxxon Micromot - sektor zajmujący się produkcją mikro elektronarzędzi i osprzętu do prac precyzyjnych (Niemcy),

Proxxon Industrial, to gałąź firmy, zajmująca się przede wszystkim produkcją narzędzi ręcznych i kluczy dedykowanych specjalistycznym warsztatom. Każdy z wyprodukowanych kluczy spełnia ściśle określoną normę DIN/1SO. Narzędzia wyrabia się ze specjalistycznej stali CrV3, charakteryzującej się wysoką zawartością węgla, których zadaniem jest wzmocnić ich trwałość. Grzechotki wytwarzane są innowacyjnym sposobem bez ich spawania, lecz w oparciu o zasadę zazębiających się zębów, pozwalających pracować przy ciężkich elementach.

Produkty, oferowane przez oddział Proxxon Micromot ważą od 100 gram do maksymalnie 45 kilogramów i zasilane są mocą 12V i 230V. Ich zaletą jest kompatybilność urządzeń między sobą, oraz możliwość serwisowania wszystkich urządzeń. Popularnością cieszą się tutaj m.in. wiertarko frezarki, wyrzynarki i tokarki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w 2017 roku poszerzono ofertę mikronarzędzi, produkując pierwsze w historii narzędzia zasilane akumulatorami, dzięki czemu praca z narzędziami Proxxon daje nam pełną mobilność.

Klucz dynamometryczny Proxxon

Jakie narzędzia Proxxon warto mieć pod ręką?

Z pewnością, w wyposażeniu każdego z nas, nawet jeśli jesteśmy największym laikiem w dziedzinie majsterkowania, powinny znaleźć się drobne narzędzia ręczne, które umożliwią nam ekspresowe naprawy codziennych usterek. Podstawowymi narzędziami, które warto mieć blisko są:

1. Komplet kluczy płasko-oczkowych, dzięki którym w mgnieniu oka dokręcimy poluzowaną śrubkę bądź uszczelkę,

2. Klucz dynamometryczny, przy pomocy którego dokręcimy najbardziej oporną śrubkę,

3. Komplet kluczy imbusowych, dzięki którym skręcimy ulubioną szafkę/regał,

4. Komplet kluczy oczkowych, które pomogą nam w szybkiej regulacji elementów pod maską naszego samochodu,

5. Zestaw bitów serwisowych, przy pomocy których wkręcimy śruby na swoje miejsce,

W przypadku, gdy zajmujemy się nieco większym majsterkowaniem powinniśmy skorzystać z oferty Micromot, która przekazuje nam do użytku nieco większe i poważniejsze narzędzia, pozwalające wykonać precyzyjną poważniejszą pracę. Najistotniejsze elementy, w które warto się zaopatrzyć u pobliskiego dealera marki Proxxon są przede wszystkim:

1. Szlifierko-wiertarka, która pomoże nam jednocześnie przywiercić śrubę do podłoża a następnie je wypolerować,

2. Wyrzynarka, dzięki której wytniemy wymarzony wzór w drewnie, bądź plastiku,

3. Tokarka, przy pomocy której perfekcyjnie obrobimy powierzchnię stożka i kuli,

4. Frezarka, która posłuży nam do obrabiania powierzchni przy pomocy skrawania,

5. Szlifierka kątowa, dzięki której wyszlifujemy na błysk obrobione wcześniej podłoże,

Niezależnie od tego, jakie mamy umiejętności i co w danym momencie mamy zamiar zrobić, to wybór firmy Proxxon wydaje się być jedynym słusznym pomysłem, który nam tę pracę ułatwi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i produktom wykonanym z niebywałą dokładnością i dbałością, możemy być pewni, że nasza praca się uda, a wszystko odbędzie się szybko w miłej i bezpiecznej atmosferze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz