Przydatne narzędzie wielofunkcyjne

28 kwietnia 2018

Narzędzia wielofunkcyjne

W każdym domu, a zwłaszcza w takim, gdzie ktoś zajmuje się majsterkowaniem i pełni rolę dyżurnego mechanika, elektryka i hydraulika, przydaje się narzędzie wielofunkcyjne. To maszyna, która posiada różnorodne końcówki, pozwalające na wykonywanie rozmaitych zadań i prac. Jednym z polecanych modeli jest Graphite 59G020.

Jak powstały narzędzia wielofunkcyjne?

Pierwsze narzędzia wielofunkcyjne wcale nie służyły do przeprowadzania prac remontowych i majsterkowania. Urządzenie zostało wynalezione na potrzeby chirurgii. Z jego pomocą przecina się gips usztywniający złamane kości. Szybko okazało się, że to poręczne, delikatne urządzenie o małej oscylacji przydaje się także w gospodarstwie domowym i na budowach. Jakie zastosowania mają narzędzia wielofunkcyjne?

Wszechstronna użyteczność

W zestaw narzędzia Graphite wchodzi bardzo wiele różnorodnych końcówek, wyspecjalizowanych do wielu zadań. I tak mamy 6 końcówek do skrobania, cięcia, szlifowania. Ta wszechstronność jest wprost stworzona do przydomowego garażu czy warsztatu – nie trzeba dzięki niej kupować wielu różnych urządzeń, wystarczy to jedno, plus dobrze dobrane końcówki. Jakim zadaniom podoła Graphite 59G020?

Obróbka metaliObróbka metalu

W gospodarstwie domowym i w warsztacie majsterkowicza zawsze znajdzie się jakiś metal do przycięcia – to najczęściej stare gwoździe wystające z desek (deski można z powodzeniem do czegoś wykorzystać, niestety gwoździe nie dają się już z nich wyciągnąć), a także zbyt długie rury czy listwy z aluminium. Wszystko to można zrobić z użyciem brzeszczotu do metalu w narzędziu wielofunkcyjnym. Warto tylko pamiętać, do jakiego metalu jest przeznaczona dana końcówka – zupełnie inaczej tnie się żelazo, niż aluminium.

Obróbka drewna

Drugą końcówką w zestawie jest brzeszczot do cięcia drewna – świetnie sprawdza się podczas remontów, a przykład w konieczności docięcia paneli podłogowych lub listewek drewnianych. Można nim skrócić ościeżnicę, a także wykonać różnorodne cięcia wgłębne. Brzeszczot do drewna w narzędziu wielofunkcyjnym Graphite 59G020 zastępuje więc z powodzeniem wyrzynarkę, która nie jest potrzebna przy okazjonalnych pracach.

Cięcie płytekCięcie ceramiki

Dość trudnym zadaniem bywa przycinanie elementów ceramicznych. Można się z nim zetknąć na przykład przy okazji remontu w kuchni czy łazience. Bywa, że cała płytka nie pasuje do wykończenia i potrzebny jest tylko jej mały kawałek. Przy użyciu narzędzia wielofunkcyjnego można też wyciąć fugę dookoła pojedynczej, uszkodzonej płytki, wybić ją, oczyścić ścianę z kleju i przykleić nową płytkę. Również oczyszczanie ściany można przeprowadzić z pomocą Graphite 59G020 – wystarczy wymienić końcówkę na skrobak. Ta końcówka przyda się też przy wymianie wykładziny podłogowej na nową.

Szlifowanie farb ze ściany

Ręczne zdzieranie farby z mebli czy ścian to zmora wielu osób – często trudno jest się zabrać do remontu, ponieważ oznacza on właśnie tę mozolną czynność. Urządzenie Graphite 59G020 z powodzeniem zastępuje profesjonalną szlifierkę – sprawdza się zarówno na dużych, płaskich powierzchniach, jak i na tych o wiele mniejszych i węższych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz