Wózki z pojemnikami narzędziowymi – funkcjonalność w magazynach i sklepach

19 listopada 2018

Prawidłowe przechowywanie, a także transport towarów i produktów są niezwykle ważne w magazynach, hurtowniach, sklepach o wielkich powierzchniach oraz warsztatach przemysłowych. Wśród funkcjonalnych i zróżnicowanych pojemników do przechowywania różnorodnych produktów warto zwrócić uwagę na szafy i pojemniki metalowe oraz wózki transportowe. Wózki stanowią podstawowe wyposażenie magazynu niezbędne do przewożenia dużych partii towarów. W zależności od swojej budowy i przeznaczenia wózki zapewniają transport, a szafy, kontenery oraz pojemniki magazynowe ułatwiają sortowanie, układanie i przechowywanie poszczególnych artykułów w prawidłowy, uporządkowany sposób.

Wózki magazynowe – podstawowe wyposażenie magazynu i sklepu

Profesjonalne wózki magazynowe mają znormalizowane wymiary gabarytowe. Dzięki normalizacji można wyposażyć każdy magazyn czy sklep w odpowiedni sprzęt. Wózki przeznaczone do łatwego i wygodnego przewożenia towarów o różnej wadze i gabarytach są przede wszystkim stabilne, solidne i łatwe do kierowania, co zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. Dwukołowe, ręczne wózki transportowe stanowią dobre rozwiązanie dla pracowników magazynów, hurtowni i sklepów. Umożliwiają łatwy i sprawny transport poszczególnych rodzajów produktów w konkretne miejsce. Dzięki temu w magazynie można zapewnić prawidłowy przepływ towarów oraz właściwą realizację zadań. Wózki doskonale sprawdzają się w firmach produkcyjnych oraz przedsiębiorstwach zajmujących się dystrybucją i handlem różnymi towarami.

Niezawodność i bezpieczeństwo przewożenia

Główne parametry wózków to ich wielkość, waga oraz nośność maksymalna. Wózki transportowe wyposażono w różnej wielkości pojemniki, półki lub platfmorny, które pozwalają bezpiecznie i efektywnie przewozić rozmaite towary. Wielkość i pojemność wózków określa ich zastosowanie poszczególnych typów wózków.

Wózki magazynowe Combi z platformami - mobilne magazyny

Duże wózki modułowe ze stalową lub drewnianą platformą pozwalają na wygodne przewożenie kontenerów, paczek i towarów o wielkich gabarytach, a gumowe koła i skuteczny układ hamulcowy pozwalają na bezpieczne kierowanie. Natomiast mniejsze wózki nie tylko ułatwiają przewożenie, ale również segregowanie i porządkowanie poszczególnych rodzajów artykułów. Na stronie producenta fami.com.pl znajduje się pełen asortyment wózków magazynowych przystosowanych do potrzeb różnych przedsiębiorstw i magazynów. Producent zapewnia wózki o różnych gabarytach i kształtach, aby mogły spełniać wszelkie zadania niezbędne w procesie transportu i magazynowania towarów.

Wózki z półkami zamiast szafek

Pewną specyficzną odmianą wózków transportowych są wózki z półkami. Umożliwiają one nie tylko przewożenie, ale także bezpieczne przechowywanie artykułów na półkach. Zbudowane z metalowych profili wózki mają ściany z metalowej siatki, dzięki czemu łatwo można odnaleźć poszukiwane artykuły. Różnorodne udogodnienia pozwalają na umieszczenie na półkach kontenerów z produktami sypkimi (np. drobnymi elementami, śrubami, nakrętkami czy uszczelkami) lub gotowymi artykułami, a także zapewniają do nich łatwy dostęp. 

 

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (1)

  • Kamil 15 lipca 2019 Odpowiedz

    Ja wszystko co niezbędne kupiłem w sklepie Skl....24 i muszę przyznać, że była to doskonała opcja. Ceny bardzo w porządku!

Zostaw komentarz