Wykrywacz Bosch UniversalDetect z ekranem dotykowym

20 kwietnia 2018

Cyfrowy detektor

Zdjęcie główne pochodzi ze strony: https://www.narzedzia.pl

W ofercie firmy Bosch dostępny jest między innymi cyfrowy detektor UniversalDetect, który służy do wykrywania metali, przewodów pod napięciem a także elementów z drewna. Wykrywaczem Bosch obsługujemy się tak jak smartfonem, jeden przycisk jest do włączenia i wyłączania a pozostałe funkcje obsługuje się przez dotykowych kolorowy wyświetlacz. Prosta obsługa sprawia, że to narzędzie idealne na domowe potrzeby.

Wykrywacz do metalu, drewna czy przewodów

Remont domu czy montaż elementów dekoracyjnych często będzie się wiązał z wierceniem w ścianach, suficie czy podłodze. Nie będzie to trudne, jeśli wiemy dokładnie, gdzie możemy wiercić. Czasami jednak można trafić na przewody pod napięciem albo miedziane rurki. Dlatego właśnie warto wiedzieć, gdzie takie elementy się znajdują. W takich właśnie sytuacjach detektor firmy Bosch, który nie tak dawno pojawił się w sprzedaży jest świetną propozycją. To właśnie dzięki niemu będzie można szybko określić jakie jest ułożenie elementów metalowych i praca związana z wierceniem w ścianie będzie łatwiejsza do wykonania. Wykrywacz umożliwia odnajdowanie przewodów do 5 cm pod tynkiem, metali do 10 cm i drewna do 2,5 cm.

Obsługa wykrywacza

Wykrywacz posiada wygodne w obsłudze menu w języku polskim więc wybór odpowiedniego trybu pracy nie powinien być trudny. W czasie uruchomienia dodatkowo zobaczymy również wprowadzenie, w ramach którego dostaniemy porady co do tego jak z urządzeniem pracować, by można było uzyskać dobre wyniki. Na ekranie detektora mamy możliwość wyboru kilku trybów związanych z detekcją. Metalu, drewna czy przewodów pod napięciem. Jeśli pojawi się taka potrzeba będzie można również zdecydować się na wykorzystywanie tego urządzenia w dwóch trybach pracy.

Wykrywacz cyfrowy

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.narzedzia.pl

Tryby pracy jakie są nam proponowane będą się automatycznie kalibrować, dlatego nie trzeba się obawiać o to, czy urządzenie będzie dobrze pracować. To co musimy pamiętać to zawsze zachowanie odpowiedniej pozycji detektora w czasie pracy pod kątem ściany. Top ustawienie jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na prawidłową pracę. Samo urządzenie jest jednak na tyle pomocne, że pojawia się czujnik stykowy ściany. Czujnik będzie szybko wykrywał sytuację, w której pozycja jest zła. Na ekranie urządzenia dostaniemy informację o tym, że trzeba prawidłowo przyłożyć urządzenie do ściany.

Dla nas będzie to informacja, że urządzenie nie pracuje w danej chwili prawidłowo. Pomiar, który będzie wykonany z wynikiem wyświetli się na ekranie. Kolor zielony oznacza, że nie znaleziono obiektu, kolor żółty wykrycie sygnału, a kolor czerwony oznacza, że do sygnału przypisany jest obiekt. Jeśli na obiekt natrafimy będzie można oznaczyć to miejsce na ścianie. Detektor posiada specjalny otwór, który takie znaczenie nam umożliwia.

Podsumowanie:

Przygotowane urządzenie jest pierwszym wykrywaczem firmy Bosch, wygodny w obsłudze z intuicyjnym ekranem, dzięki któremu wygodnie będzie można ocenić pracę i bez problemu wykorzystać ten sprzęt od strony praktycznej. Sprzęt o świetnej kalibracji, dlatego to co ważne to fakt, że uzyskiwane wyniki są wiarygodne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz