Zabezpiecz swoje schody przy pomocy bramki!

25 czerwca 2018

schoda

Budowa własnego domu to jedno z największych wydarzeń w życiu każdej rodziny. Własna, ogromna przestrzeń, w której od najmłodszych lat dorastać będą wasze dzieci. Czy to nie brzmi zachęcająco? Uważamy jednak, że zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak chcielibyśmy zaaranżować nasze nowe domostwo, warto zastanowić się nad tym, jak możemy zabezpieczyć najmłodszych przez jakąkolwiek krzywdą w naszym nowym domu.

Bezpieczeństwo schodów

Jednym z największych problemów i źródłem obaw każdego rodzica są… schody! W obecnych czasach da się zauważyć najróżniejsze trendy dotyczące w tworzeniu schodów, jednak czasami możemy odnieść wrażenie, że całkowicie zapominają oni o bezpieczeństwie. Nie musicie się jednak obawiać, gdyż dziś przy każdych schodach nawet tych najmniejszych możemy bezproblemowo zamontować bramki zabezpieczające! Jak możemy się domyślić, jego celem numer jeden jest to, aby nasze maleństwo nie wchodziło na schody bez naszej wiedzy. Musi być ona odpowiednio wysoka, aby w żadnym wypadku nasz syn lub córka nie mógł się na nią wspiąć, a jej barierki będą rozstawione odpowiednio blisko siebie – chyba nie musimy tłumaczyć dlaczego?

bramka ochronna

Bramka ochronna na schody Kalypto

Odpowiednie zamknięcie

No dobrze, skoro wiemy już, że wybrana przez nas bramka musi mieć odpowiednie wymiary, ale czy pamiętacie o… bezpiecznym zamknięciu? Sami zdziwicie się jeszcze jak przebiegłe i cwane potrafią być dzieci! Kiedy tylko odkryją, jak działa ten mechanizm, będą wykorzystywać to do granic możliwości. Aby upewnić się, że za każdym razem bramka będzie zamknięta, warto zainwestować w system zatrzaskowy lub taki, który będzie otwierał się tylko w jedną stronę. Dzięki temu zminimalizujemy prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych wypadków.

Posumowanie

Bramka zabezpieczającą naszą pociechę przed upadkiem z naszych nowych schodów jest absolutnym obowiązkiem dla każdego rodzica. Rozumiemy, że zależy wam na bezbłędnym wyglądzie waszych schodów, jednak absolutnie ważniejsze są tutaj dzieci! Wybierzcie taki model, który będzie nie tylko spełniać wasze oczekiwania, ale przede wszystkim, będzie bezpieczny!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz