Drabiny aluminiowe Krause: dlaczego warto stawiać na markowe?

3 stycznia 2023

​Czy w przypadku drabin aluminiowych marka producenta ma duże znaczenie? Okazuje się, że tak, bo nawet jeśli nie jest kluczowym kryterium, to pozwala pominąć parę drobiazgowych testów, które użytkownicy powinni przeprowadzić.

Drabiny Krause: dlaczego markowa drabina jest lepsza niż no-name?

Powiedzmy to jasno: nie ma żadnej zasady, która by mówiła, że markowe drabiny zawsze są lepsze od tych, pod którymi producent nie miał odwagi się podpisać główną marką. Jednak żeby sprawdzić, która z drabin jest najlepsza, trzeba by było mieć możliwość przeprowadzenia serii testów i porównań, na co nie ma czasu ani pieniędzy. Jeśli więc wybiera się markowe drabiny aluminiowe Krause, to w dużej części dlatego, że można mieć pewność co do jakości. Nie bez przyczyny przywołany został przykład drabin Krause: to jeden z liderów rynku. Kupując taką drabinę, można mieć pewność, że będzie odpowiednio sztywna, stabilna, że stopnie będą właściwie zainstalowane, a ergonomia przemyślana.

W przypadku drabin niemarkowych takiej pewności nie ma: są tam oczywiście doskonałe opcje, ale jest i mnóstwo przeciętnych czy wręcz słabych i nie ma sposobu, żeby je na pierwszy rzut oka odróżnić. Marka jest więc w tym przypadku skróconym sprawdzianem jakości.

Markowe drabiny aluminiowe to więcej możliwości

Czego można się spodziewać po podstawowych modelach drabin no-name? W większości to proste konstrukcje 3-stopniowe, 4-stopniowe albo przystawne. Nie mają zwykle żadnych dodatkowych elementów, które by mogły zwiększać funkcjonalność. Być może w zastosowaniach amatorskich i hobbystycznych się sprawdzą, ale nawet wtedy nie będą przesadnie wygodne.

Wybierając drabiny aluminiowe Krause, można mieć pewność, że w portfolio producenta znajdzie się coś więcej. Owszem, są dostępne i tanie modele podstawowe, ale są też ultralekkie drabiny, drabiny z powiększonym podestem, szerszą podstawą, wyższe, składane, przesuwne, przejezdne, z dodatkowymi elementami wyposażenia i organizerami. Nawet zaawansowany hobbysta zauważy różnicę, a zważywszy na to, że cena nie będzie kilkukrotnie wyższa, może się okazać, że taka inwestycja przyniesie mnóstwo satysfakcji.

Na co jeszcze można liczyć, wybierając lepsze drabiny?

Użyteczność i duży wybór opcji są oczywiście ważne, jakość prawdopodobnie dla większości użytkowników jeszcze bardziej istotna, ale tu się wcale przewaga markowych drabin nie kończy.

Olbrzymim plusem może być rozbudowana gwarancja, która obejmie też zakupy na firmę, często objęte w innych przypadkach tylko ograniczoną gwarancją albo jedynie rękojmią. Poza tym producenci przygotowują poradniki i bazy wiedzy, które pomagają podjąć odpowiednią decyzję zakupową. I jeśli komukolwiek wydaje się, że wybór drabiny jest prosty, to ktoś taki zdecydowanie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele jest dostępnych różnych, niekoniecznie prostych rozwiązań.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz