Jakie buty robocze na lato?

17 września 2018

Buty robocze są niezbędnikiem podczas wykonywania pracy fizycznej. Jak sobie poradzić z doborem odpowiedniego obuwia w obliczu upałów bądź też wysokich temperatur w zakładzie pracy?

Jakie buty?

Przed wyborem obuwia letniego warto zapoznać się z wymaganiami bhp w miejscu pracy. Dzięki temu będzie możliwe dobranie komfortowego i funkcjonalnego obuwia.

Jeśli praca niesie za sobą niskie ryzyko poniesienia uszkodzeń stóp, warto sięgnąć po sandały. Taki typ obuwia obejmowany jest normą SB oraz S1. Dodatkowym udogodnieniem może być wybranie noska kompozytowego, zamiast standardowego – metalowego. Taki krok odciąży stopę, która nie będzie się tak szybko nagrzewać. W wypadku, kiedy wymagania względem obuwia są wyższe, dobrym krokiem jest zmiana trzewika na półbut.

W kwestii doboru materiału warto wybrać zamsz bądź obuwie tekstylne. Dodatkowym plusem mogą być perforowane wstawki tekstylne, zapewniające większą przewiewność buta.

Sandały - brak bezpieczeństwa?

Czy sandały robocze są bezpieczne? Sandał jak każdy inny but roboczy, podlega klasyfikacji norm bezpieczeństwa. Ten typ obuwia mieści się w normach SB i S1 oraz ich wariantach decydujących o dodatkowych właściwościach obuwia (np. antyprzebiciowa podeszwa).

Sandał o normie SB jest odporny na oleje, benzynę oraz rozpuszczalniki, dodatkowo zapewnia ochronę palców – posiada podnosek. Wyższa norma (S1) ma właściwości normy SB oraz dodatkowo zapewnia antyelektrostatyczność buta. Zabudowana pięta wraz z absorbcją energii w tej części stopy zapewnia dodatkowy komfort pracy.

Dla wykonywania wielu rodzajów prac fizycznych, sandał jest bezpieczny.

Odliczanie VAT za odzież roboczą

Jeśli działalność podatnika podlega opodatkowaniu VAT, to w wypadku kupna odzieży dla pracowników wykonujących działalności opodatkowane, przysługuje mu prawo do odliczenia kwoty VAT od zakupionych ubrań. Jeżeli jednak czynności wykonywane są zwolnione z podatku VAT lub jemu niepodlegające, nie przysługuje prawo do odliczenia danej kwoty.

Kupno odpowiednich butów

Praca w ekstremalnych temperaturach wymaga precyzyjnie dobranego obuwia. Mnogość norm, materiałów, producentów może być przytłaczjąca. Wielopoziomowy system filtrowania oraz największa baza towarów w całej Europie sprawiają, że zakupy w https://www.gvarant.pl/ są przyjemnością. W GVARANT BHP komfort zakupów jest równie ważny, co komfortowe buty!

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz