Klej do basenów – wybierz odpowiednie narzędzia

12 września 2019

Basen to wyjątkowo delikatny element ogrodowego wyposażenia. Mimo swoich ogromnych rozmiarów (zazwyczaj), jest on wyprodukowany z elastycznego tworzywa sztucznego. Niestety, basen często narażony jest na promieniowanie UV i bardzo duże zmiany temperatury. Wystarczy spojrzeć na sytuację, w której taki basen nagrzewa się przez cały dzień w słońcu, a później temperatura nocą spada o kilkanaście stopni. Nic dziwnego, że może on ulec uszkodzeniu, ponieważ w takich warunkach tworzywa syntetyczne kurczą się i rozciągają w bardzo szybkim tempie, ulegając tym samym dużemu osłabieniu.

Co w sytuacji, gdy basen po prostu pękł? Czy to oznacza, że musisz kupić nowy produkt? Spokojnie! Doskonale wiemy, że basen nie jest najtańszą konstrukcją i dla wielu osób może być problematyczną inwestycją. Przygotowaliśmy więc poradnik, który pozwoli Ci go po prostu naprawić. Czego będziesz potrzebować? W pierwszej kolejności musisz wyposażyć się między innymi w klej do basenów.

Jaki klej do basenów wybrać, by był on satysfakcjonujący?

Przede wszystkim musi być on dedykowany do tej konkretnej czynności. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Otóż basen narażony jest na naprawdę duże zmiany temperatur i promieniowanie słoneczne, więc w lecie ma kontakt z bardzo wysokimi zmianami cieplnymi. Promieniowanie UV dodatkowo nie wpływa pozytywnie na sam materiał, dlatego klej do basenów może zostać osłabiony. Dodatkowo ma on stale kontakt z wilgocią, co dla wielu preparatów łączących i spajających jest dużym utrudnieniem. Na szczęście dzięki zaawansowanej technologii produkcji i wiedzy, dziś doskonale wiemy, jakie substancje radzą sobie w konkretnych warunkach.

Zawsze sięgaj po asortyment od renomowanych producentów. Nie zapomnij wybrać sprawdzonego sklepu, który na pewno zapewni Ci oryginalny klej do basenów i satysfakcjonującą obsługę.

Co zrobić? Pomoc krok po kroku

Oczywiście musisz pozbyć się wody. Lecz jeżeli Twój basen uległ przedziurawieniu, ten etap prawdopodobnie mamy już za sobą. Następnie zlokalizuj dziurę. To również nie powinno być szczególnym problemem. Teraz wystarczy przygotować łatkę, oczyścić miejsce przy dziurze, odtłuścić, nałożyć klej do basenów i przykleić łatkę zgodnie z instrukcją kleju. Warto robić to w garażu, gdyż słońce, wysoka temperatura lub zmiana warunków pogodowych może spowodować, że połączenie nie wyjdzie zbyt efektownie, przez co klej nie zwiąże tak mocno, jak powinien. Tak naprawiony basen powinien spokojnie wytrzymać kolejny sezon. Pamiętaj jednak, by wybierać sprawdzone preparaty.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz