Kupić czy wypożyczyć – które sprzęty budowlane i ogrodnicze wart kupić, a które lepiej nająć?
Planujesz remont? A może masz już gotowy projekt ogrodu i chcesz samodzielnie go zrealizować? Aby oba te zadania przebiegły sprawnie, niezbędne są odpowiednie narzędzia i sprzęty. Niektóre warto mieć na własność, inne – używane sporadycznie – lepiej wypożyczyć. Przyjrzyjmy się jednym i drugim, aby ułatwić Ci decyzję, które urządzenia budowlane i ogrodnicze kupić, a które bardziej opłaca wynająć.
Planujesz remont mieszkania? Skorzystaj z wypożyczalni sprzętu budowlanego
Prace remontowe polegające na odświeżeniu ścian, niekiedy wymianę sprzętów i mebli na nowe, wykonujemy zazwyczaj raz na kilka lat. Generalne remonty, które wymagają znacznie więcej nakładów czasu i pieniędzy, przeprowadzamy o wiele rzadziej.
Z badań wynika, że większość Polaków planuje wprowadzić zmiany w mieszkaniu samodzielnie. Najczęściej przeznaczamy na to urlop. Pozwala to ograniczyć wydatki, a i satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy jest o wiele większa. Dzięki możliwości skorzystania z wypożyczalni sprzętu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wycyklinować parkiet, ułożyć panele podłogowe, a nawet skuć tynk i wykończyć wnętrze w technologii suchej zabudowy.
W wypożyczalni maszyn budowlanych otrzymasz wszystkie niezbędne do pracy narzędzia. Ich zakup – z uwagi na wystąpienie jednorazowej potrzeby użycia – zwyczajnie się nie opłaca. Jakie przykładowe sprzęty możesz wypożyczyć? Są to m.in.:
- cykliniarka,
- młot wiercąco-kujący z udarem,
- gilotyna do płytek,
- mieszarka do zaprawy,
- szlifierka do betonu,
- parowe urządzenie do usuwania tapet.
Oprócz wymienionych przydatny w pracach remontowych będzie odpowiedniej mocy specjalistyczny odkurzacz, który poradzi sobie z pyłami i innymi drobnymi cząsteczkami, które mogłyby uszkodzić ten domowy.
Dzięki tym urządzeniom remont przebiegnie szybciej i taniej, a co najważniejsze – z należytą precyzją i w fachowej jakości.
Stawiasz dom, altanę, a może płot? Wypożycz maszyny budowlane
W sieci znajdziesz sporo poradników, które omawiają, jak krok po kroku przeprowadzić samodzielnie każdy rodzaj prac budowlanych i wykończeniowych. Dowiesz się nawet, jak zbudować dom, począwszy od wylania fundamentów, aż po położenie dachu.
Coraz więcej osób decyduje się na postawienie domków w typie letniskowym do całorocznego użytku. Własnoręczna budowa pozwala zaoszczędzić na kosztach robocizny.
Maszyny budowlane są drogie i w użytku indywidualnym potrzebne tylko raz na jakiś czas. Wypożyczenie zagęszczarki, betoniarki, szlifierki do betonu czy mieszarek do zaprawy to bardzo korzystne rozwiązanie, zarówno jeśli chcesz postawić nowy budynek do własnego użytku, jak i w sytuacji, kiedy rozpoczynasz działalność gospodarczą i nie stać Cię jeszcze na zakup potrzebnego sprzętu.
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego regularnie serwisuje swoje maszyny, a w razie usterki wynikającej z ich wady niezwłocznie wymienia ją na nową. Nie musisz odkładać prac w oczekiwaniu na rozpatrzenie reklamacji.
Sprawdź dostępność sprzętu budowlanego i ogrodniczego w wypożyczalni. Przejdź do oferty >>>
Wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego – prostsza pielęgnacja ogrodu
Dbanie o ogród to wiele pracy i równie wiele satysfakcji. Aby przydomowa zieleń prezentowała się dobrze, potrzebne jest wykonanie takich prac, jak:
- sianie trawy i koszenie trawnika,
- nasadzanie roślin,
- sadzenie drzew i sezonowe przycinanie gałęzi,
- usuwanie chwastów i szkodników,
- czyszczenie podjazdu i kostki brukowej,
- konserwacja elementów małej architektury ogrodowej,
- podlewanie i zraszanie,
- spulchnianie i nawożenie gleby.
To spory zakres obowiązków, na szczęście tylko niektóre z nich należy wykonywać regularnie. Większość wymaga uwagi raz lub dwa razy do roku, dlatego też nie warto wszystkich sprzętów ogrodniczych kupować na własność. Lepiej je wypożyczyć i zwrócić po zakończeniu czynności.
Chcesz wiedzieć więcej na temat, kiedy kupić, a kiedy wynająć sprzęt? Przejdź do poradnika >>>
W ten sposób nie musisz martwić się wyborem odpowiedniego modelu, masz możliwość przetestowania, czy odpowiada Ci ta maszyna czy inna. Poza tym gromadzenie sprzętów zabiera miejsce do przechowywania i wymaga zabezpieczenia przed uszkodzeniem oraz kradzieżą.
Wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego oferują m.in.:
- glebogryzarki,
- kosiarki i wykaszarki,
- nożyce do żywopłotów,
- piły łańcuchowe,
- wertykulatory,
- myjki ciśnieniowe.
Czyszczenie kostki brukowej, spulchnianie gleby czy przycinanie żywopłotu wykonujemy raz na jakiś czas. Nie są do tego wymagane specjalne urządzenia, da się wszystkie wymienione prace przeprowadzić ręcznie, ale jest to żmudne i zabiera mnóstwo czasu. Lepiej wypożyczyć profesjonalny sprzęt, uporać się z pracą szybciej i wykonać ją dokładniej, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na relaks.
Które sprzęty i elektronarzędzia lepiej mieć na własność?
Ciężki sprzęt budowlany lepiej wypożyczyć, ale lekkie elektronarzędzia, typu wiertarka lub wkrętarka z wymiennymi bitami, lepiej kupić. Kosztują stosunkowo niewiele, a trudno przewidzieć, kiedy mogą się przydać. Umożliwiają szybkie przeprowadzenie drobnych napraw czy zmian w mieszkaniu. Wyprawa do wypożyczalni elektronarzędzi, a potem powrotna, by oddać to, z czego skorzystaliśmy, wymagałaby czasu i opóźniała realizację pomysłów.
W garażu czy półce na narzędzia warto mieć niewielkich rozmiarów wiertarkę, najlepiej wyposażoną w mechanizm udarowy. Wiercenie otworów w ścianach nośnych, np. z betonu komórkowego, cegły ceramicznej czy silikatów, stanowi wyzwanie, z którym tylko taka sobie poradzi. Do betonu konstrukcyjnego lepiej kupić młotowiertarkę – ma ona większą moc od udarowej.
Wkrętarka to drugie elektronarzędzie, które warto zawsze mieć pod ręką. Uwolni Cię od żmudnego kręcenia śrubokrętem. Przyspieszy składanie mebli, dokręcanie zawiasów i uchwytów. Do tego rodzaju czynności możesz wybrać niewielkie poręczne urządzenie. Jeśli jednak często wykonujesz prace wykończeniowe w mieszkaniu, rozważ zakup wkrętarki z udarem. Jest mocniejsza i pozwala wiercić w betonie.
Kupić czy wynająć sprzęt ogrodniczy i budowlany? Jeśli jeszcze nie wiesz, przejdź do poradnika >>>
Artykuł partnera
Komentarze (0)