Niszczarka do papieru w biurze – obecnie to konieczność

18 marca 2019

niszczarka do papieru

Jeszcze kilka lat temu mało kto przywiązywał wagę do zakupu niszczarki. Obecnie jednak jest to standardowe wyposażenie praktycznie każdego biura, zwłaszcza w momencie wejścia w życie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Według zapisów prawnych każde ujawnienie danych osobowych nieuprawnionym osobom, nawet to nieumyślne, będzie skutkowało nałożeniem bardzo dużych sankcji finansowych. Aby temu zapobiec przedsiębiorstwa muszą zwracać szczególną uwagę na wszystkie informacje i dokumenty w biurze. Właśnie w tym celu powstały niszczarki do dokumentów.

Rodzaje niszczarek do dokumentów

Zanim zdecydujemy się na zakup niszczarki do papieru, warto zapoznać się z rodzajami tych urządzeń. Najczęściej dzieli się je na takie, które tną papiery na ścianki lub paski. W pierwszym przypadku urządzenie niszczy dokument w dwóch płaszczyznach: wzdłuż i wszerz. Zaletą tego typu sprzętu jest fakt, że nie trzeba go tak często opróżniać.

Drygi typ urządzenia tnie dokumenty wzdłuż. W ten sposób powstaje kilkadziesiąt pasków idących przez całą długość dokumentów.

Istnieją także takie modele, które mają dodatkowe funkcje, takie jak: niszczenie kart kredytowych, folii do rzutników, płyt CD/DVD, laminowanych dokumentów, spinaczy oraz zszywek. Warto także przemyśleć zakup urządzeń z dodatkowymi funkcjami, ponieważ będziemy mogli pozbyć się twardych kart debetowych oraz elektronicznych nośników informacji, których w biurach jest coraz więcej.

niszczarka do papieru w biurze

Pojemność kosza niszczarki

Kolejną istotną kwestią jest wielkość kosza niszczarki. Zależy to oczywiście od ilości dokumentów, które produkuje nasza firma. Właściciele firm częściej decydują się na bardziej pojemną niszczarkę, dzięki czemu wypróżnianie kosza nie musi być wykonywane z dużą częstotliwością. Małe urządzenia mają najczęściej pojemność około 10 litrów, dlatego do małego przedsiębiorstwa trzeba kupić niszczarkę przynajmniej o pojemności 20 litrów. Oczywiście w wielkich firmach te parametry będą jeszcze większe, od 70 litrów w górę.

Wydajność niszczarki

Każde urządzenie charakteryzuje się także inną wydajnością. Jest to bardzo ważny parametr zwłaszcza w przypadku dużych korporacji, gdzie dziennie powstaje spora ilość dokumentów. Niektóre urządzenia mogą niszczyć od 300 do 500 stron A4 w kilkanaście minut. W przypadku mniejszych firm lub niszczarek domowych można pozwolić sobie na mniejszą wydajność. Istotny jest także poziom hałasu. Pracownicy często bowiem skarżą się na zbyt duże natężenie dźwięku w w miejscu pracy, co może wpływać na ich wydajność. Poziom hałasu w przypadku większości urządzeń to 50-60 decybeli. Głośniejsze sprzęty mogą być już bardzo uciążliwe.

Warto także zwrócić uwagę na najważniejsze funkcje, np. automatyczny start/stop, czujnik wypełnienia pojemnika, czujnik dotyku, kółka w podstawie, automatyczne wyłączanie po zdjęciu głowicy oraz funkcja rewers.

Gdzie kupić niszczarkę do papieru?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, gdzie kupić niszczarkę do papieru, to warto skorzystać z usług firmy Lobos. Jest to przedsiębiorstwo, które zajmuje się dystrybucją mebli biurowych, artykułów biurowych, urządzeń drukujących oraz wielu innych przydatnych sprzętów. Wśród nich można także znaleźć profesjonalne niszczarki do papieru. Jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretną firmą, to mamy możliwość filtrowania po marce. W ofercie firmy znajdziemy kilkadziesiąt ciekawych modeli o bardzo różnych parametrach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy produkt dopasowany do naszych potrzeb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz