Odkurzacz piorący – kiedy Ci się przyda i co warto o wiedzieć o tych urządzeniach?

25 kwietnia 2022

Masz w domu dywany, wykładziny i tapicerowane meble? Nie chcesz, żeby przez zabrudzenia straciły na swojej atrakcyjności? W takim razie przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w odkurzacz piorący. Dowiedz się, kiedy warto kupić to urządzenie oraz na czym polega skuteczność jego działania.

Kiedy warto zainwestować w odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące to urządzenia, które ułatwiają zachowanie czystości w domach oraz innych miejscach, w których na podłogach znajdują się dywany i wykładziny. Sprzęt okazuje się pomocny także w czyszczeniu tapicerowanych mebli, które w czasie użytkowania również w naturalny sposób się brudzą i tracą swoją wizualną atrakcyjność.

Szczególnie pomocny odkurzacz piorący okaże się w domach, w których mieszkają małe dzieci lub trzymane są zwierzęta domowe. Dywany, wykładziny i tapicerki są wtedy znacznie bardziej narażone na zabrudzenia, dlatego brak regularnego czyszczenia może szybko doprowadzić do ich zużycia.

Bez odkurzaczy piorących trudno obejść się także w hotelach, centrach konferencyjnych czy innych miejscach, w których używa się dywanów, wykładzin i tapicerek.

Dlaczego warto mieć odkurzacz piorący?

Zabrudzenia dość łatwo wcierają się we włókna dywanów, wykładzin i tapicerek. Brak regularnego czyszczenia sprawia, że mogą okazać się one trudne do usunięcia, a dywany i tapicerki szybko tracą swój pierwotny urok, stając się szare i tracąc miękkość.

Regularne czyszczenie za pomocą odkurzacza piorącego pozwoli Ci dłużej zachować ich atrakcyjność. Inwestując w urządzenie, unikniesz konieczności częstej wymiany dywanów czy tapicerowanych mebli, które potrafią być naprawdę drogie.

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące należą do tak zwanych urządzeń ekstrakcyjnych. W zbiorniku na wodę znajduje się czyszczący detergent, który jest aplikowany pod dużym ciśnieniem na powierzchnię dywanu lub tapicerki. Środek zmiękcza zabrudzenia i odrywa je od włókien. W tym samym ruchu roboczym woda wraz zabrudzeniami zasysana jest do pojemnika na zanieczyszczenia.

Tym samym na czyszczona powierzchnia pozostaje lekko wilgotna i może być gotowa do użytku nawet po kilkudziesięciu minutach. Zaawansowane modele odkurzaczy piorących mają też funkcję suszenia, która pozwala używać dywany i tapicerki niemal bezpośrednio po zakończeniu czyszczenia.

Jak wybrać odkurzacz piorący?

W czasie wyboru odkurzacza piorącego zwróć uwagę na kilka aspektów urządzenia. Przede wszystkim moc – jeśli posiadasz w domu dużo tapicerek i dywanów, warto zdecydować się na urządzenie o dużej mocy. Dzięki niej czyszczenie okaże się znacznie szybsze i wygodniejsze. Podobnie rzecz ma się w przypadku zarządcy hoteli czy centrów konferencyjnych, gdzie wykładziny są szczególnie narażone na zabrudzenia, a ich łączna powierzchnia jest naprawdę duża.

Czyszczenie okaże się znacznie łatwiejsze i wygodniejsze także dzięki zawartości różnych końcówek, które będą dostosowane do konkretnych rodzajów powierzchni.

Szukasz wysokiej jakości, funkcjonalnych odkurzaczy piorących ocenionych producentów. Odwiedź sklep z narzędziami Emast i wybierz urządzenie z jego bogatej oferty.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz