Stożek do łuparki, zwany również świdrem

26 stycznia 2021

Minione lato było wspaniałe i niewątpliwie każdy z nas będzie je wspominać bardzo długo. Niestety to już za nami i teraz musimy patrzeć w przód, gdzie zbliża się do nas okres jesienno-zimowy i powinniśmy temu poświęcić trochę uwagi. Jest to istotne szczególnie, gdy do ogrzewania własnych domostw używamy kominka lub pieca centralnego. Ten artykuł poświęcony jest systemom ogrzewania za pomocą drewna, których niekwestionowanym bohaterem będzie łuparka świdrowa. Dodatkowo w artykule zamieszczone zostały porady związane z szybkim i skutecznym dostosowaniem się do nadciągających chłodów.

Jak to działa?

Zacząć warto od krótkiego przedstawienia sposobu funkcjonowania łuparki świdrowej. Łuparka świdrowa wykorzystywana jest do porcjowania drewna. Łuparka świdrowa zasilana jest silnikiem spalinowym lub elektrycznie. Zwłaszcza sposób zasilana poprzez wykorzystanie silnika spalinowego może być niezwykle użyteczny w obszarach bez możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. Łuparka świdrowa rozwarstwia większe kawałki drewna (jak np. bloki z pociętego pnia). Jest to jedna z najpopularniejszych metod przygotowania opału do pieców i kominków. Wszystkie łuparki świdrowe mają zamontowane specjalnie do tego stworzoną, wytrzymałą końcówkę stożkową. Końcówka wwierca się w drewno ułożone wcześniej na platformie, dzieląc je tym samym na drobniejsze części. Jest to niewątpliwe udogodnienie, ponieważ praca operatora w tym procesie jest zminimalizowana, ogranicza się bowiem jedynie do układania większych bloków do łuparki świdrowej, a następnie układanie mniejszych bloków w dowolnie wybrane miejsce. 

Dlaczego warto zautomatyzować pracę?

Wszystkich czytelników gorąco zachęcamy do wykorzystywania łuparki świdrowej, która niewątpliwe ma całą listę zalet, z których najważniejszymi są oszczędność czasu i energii, co jest niezwykle ważnym aspektem zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Wykorzystanie łuparki świdrowej jest zdecydowanie łatwiejsze niż obróbka drewna za pomocą tradycyjnych metod: przy pomocy piły bądź siekiery. Tradycyjne metody są mozolne, ciężkie i niebezpiecznie. Łuparka świdrowa świetnie sprawdza się na działkach lub w okolicach domków letniskowych. Wykorzystywane są także w komercyjnych placówkach, gdzie ręczna obróbka drewna jest nie do przyjęcia ze względu na czasochłonność. 

Prywatni użytkownicy także mogą ograniczyć koszty poprzez wykorzystanie łuparki świdrowej, oczywiście koszty związane z opałem. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach dostępne są już odpowiednio porcjowane klocki drewniane, które wykorzystać można będzie do każdego kominka czy pieca centralnego. Niemniej jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami w porównaniu do drewna w kawałkach. Jeśli zdecydujemy się zakupić drewno właśnie w kawałach i samemu będziemy odpowiadać za proces ich obróbki do opału to koszty z reguły będą zdecydowanie mniejsze. Łuparki świdrowe sprawdzają się wyśmienicie w przypadku gdy na opał chcemy przetransformować chociażby stare pnie drzew, elementy drewniane itp.

Szukasz stożków do łuparki? Sprawdź ofertę na https://alltech-shop.eu/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz