Idealne spawarki dla majsterkowiczów do drobnych prac

15 maja 2020

Choć czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, spawarka jest przydatnym urządzeniem w domu. Dzięki niej można szybko przeprowadzić wiele różnych prac naprawczych, bez potrzeby proszenia o pomoc fachowca i narażania się na dodatkowy wydatek. Jednak jak wybrać odpowiedni sprzęt, który jest solidny i niezawodny? Bardzo dobrym wyborem dla miłośników majsterkowania są spawarki Paton.

Spawarka dla majsterkowicza - na co trzeba zwrócić uwagę?

Majsterkowicze często mają problem z doborem odpowiedniego urządzenia spawalniczego, zwłaszcza jeśli nie mają dużego doświadczenia. Żeby znaleźć sprzęt spełniający wszystkie oczekiwania, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Dobra spawarka dla majsterkowicza jest przede wszystkim łatwa w obsłudze. Dobór najważniejszych parametrów nie powinien zajmować dużo czasu, dlatego urządzenie powinno być wyposażone w przejrzysty panel, z dobrze opisanymi pokrętłami. Wówczas każdy spawacz, nawet ten bez doświadczenia, będzie mógł szybko przygotować się do pracy. Ponieważ w przydomowym warsztacie często nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni, warto wybrać spawarkę o niewielkich gabarytach, której przechowywanie czy przenoszenie z miejsca na miejsce nie będzie kłopotliwe.

Spawarka Paton dla majsterkowiczów

Wybierając spawarkę do domowych zastosowań, należy ponadto upewnić się, że jest dostatecznie solidna. Pod tym względem urządzenia Paton wyróżniają się wśród modeli innych marek. Wszystkie ich obwody, wraz z elementami elektronicznymi, są zaimpregnowane dwiema warstwami specjalnego lakieru. To sprawia, że spawarki działają niezawodnie przez długi czas.

Jaka spawarka Paton jest odpowiednia dla majsterkowiczów?

Wśród urządzeń Paton na szczególną uwagę majsterkowiczów zasługują modele przystosowane do spawania metodą MMA, która jest uznawana za najbardziej uniwersalną. To bardzo solidne inwertory o dużej mocy, dające możliwość łatwej regulacji parametrów pracy. Do każdego z nich dołączona jest praktyczna walizka. Podczas drobnych prac świetnie sprawdzi się urządzenie Paton VDI MINI (seria MINI), którego prąd znamionowy wynosi 150 A. Może być ono zasilane z agregatu prądotwórczego, ma wbudowany system chroniący przed skokami napięcia, w dodatku zostało wyposażone w nowoczesne tranzystory IGBT. Miłośnicy majsterkowania z pewnością docenią możliwość wykorzystania przydatnych funkcji: Anti-Stick, Arc-Force czy Hot-Start. Atutami urządzenia są też: płynna regulacja prądu spawania, lekkość i kompaktowe wymiary oraz przystosowanie do pracy w miejscu o podwyższonej wilgotności i dużym zapyleniu.

Do użytku w przydomowy warsztacie Paton oferuje również bardziej profesjonalne spawarki MMA z serii Eco. Są one idealne dla osób dbających o środowisko, które potrzebują nieco mocniejszego urządzenia. Modele z tej kategorii różnią się między sobą głównie nominalnym prądem spawania, mieszczącym się w zakresie od 160 A do 250 A. Każdy z nich jest łatwy w obsłudze i zapewnia niskie zużycie energii. Do wyboru są urządzenia: Paton VDI 160 ECO DC, VDI 200 ECO DC oraz VDI 250 ECO DC.

Majsterkowicze, którzy potrzebują sprzętu przeznaczonego do spawania innymi metodami, TIG czy MIG/MAG, na pewno też znajdą dla siebie odpowiedni model, w szczególności wśród modeli z linii Standard. Urządzenia spawalnicze Paton cieszą się dużą popularnością, a doceniają je zarówno profesjonaliści, jak i osoby majsterkujące w wolnym czasie. To modele wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które gwarantują komfortową i bezpieczną pracę w każdych warunkach.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz