Kierowca – Bydgoszcz. Perspektywy rozwoju kariery

31 grudnia 2023

Praca kierowcy

Sektor transportowy odnotowuje deficyty w coraz większej liczbie polskich miast – Bydgoszcz nie stanowi w tej materii wyjątku. Jest to optymistyczna perspektywa, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że praca jako kierowca może być niezwykle dochodowa, a przy tym łatwa do zdobycia, bo prócz sporej liczby ofert podkreślić trzeba, że wymagania pracodawców wobec kandydatów nie są wcale wygórowane.

Na jakich stanowiskach można pracować jako kierowca w Bydgoszczy i od czego to zależy? Ile zarabia kierowca w Bydgoszczy? Gdzie najlepiej szukać ofert pracy tego rodzaju? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Kierowca w Bydgoszczy – jakie stanowiska może objąć?

Stanowiska na jakie może aplikować kierowca, są w pełni uzależnione od kluczowego wymogu stawianego przez pracodawców w procesie rekrutacyjnym – jest to oczywiście prawo jazdy. Rodzaj rzeczonego dokumentu dość dokładnie określa nasze uprawnienia, rysując kierunku dla rozwoju kariery.

Zdecydowanie najpopularniejsze jest prawo jazdy kat. B – ono właśnie da nam możliwość pracy na największej liczbie stanowisk. Na wzmiankowanie zasługuje kurier miejski, taksówkarz, dostawca czy kierowca na aplikacji. Jeżeli zaś chcielibyśmy pracować jako kierowca autobusu, to zatroszczyć musielibyśmy się o prawo jazdy kat. D.

Najszersze możliwości zapewni nam z kolei prawo jazdy kat. C (najlepiej C+E), które upoważni nas do pracy jako kierowca ciężarówki. Posiadając prawo jazdy kat. C+E będziemy mogli pracować na jednym z najbardziej dochodowych stanowisk w branży transportowej, czyli jako kierowca międzynarodowy.

Ile zarabia kierowca w Bydgoszczy?

Zarobki bydgoskich kierowców nie odbiegają swoimi normami od tych, jakie obserwować możemy w innych częściach kraju. Kluczowy wpływ na ich wysokość ma oczywiście rodzaj objętego stanowiska, co uzależniamy przede wszystkim od typu posiadanego prawa jazdy.

Na najniższe zarobki w Bydgoszczy może liczyć kierowca autobusu, przynajmniej gdy mówimy o wynagrodzeniu podstawowym – wyniesie ono bowiem ok. 4 100 złotych brutto miesięcznie. Nieco więcej zarobić może kurier czy dostawca (w obu przypadkach prawo jazdy kat. B), gdzie średnie wynagrodzenie wyniesie 4 690 złotych brutto w skali miesiąca.

Spośród kierowców lokalnych, najwyższą pensją cieszyć się może taksówkarz. W zależności od trybu jego pracy może on zarobić od 6 000 złotych do nawet 9 000 złotych brutto miesięcznie. Niemniej, niekwestionowanym królem zarobków na bydgoskich szosach jest kierowca międzynarodowy, gdzie mediana zarobków wynosi 10 000 złotych brutto miesięcznie.

Najlepsze oferty pracy dla kierowców

Poszukując pracy w charakterze kierowcy, powinniśmy mieć świadomość faktu, że jest tylko jedno miejsce, w którym „praca szuka człowieka” nieustannie. Powiatowy Urząd Pracy czy agencje zatrudnienia tymczasowego nie będą w stanie zapewnić nam tak rewelacyjnych rezultatów jak skorzystanie z jednego z portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl – to właśnie tam znajdziesz najlepsze oferty pracy dla kierowców. Przekonaj się sam!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz