Młoty udarowe Bosch - gwarancja wytrzymałości

15 stycznia 2020

Młoty udarowe Bosh uznawane są za najlepsze na rynku. Jednak wybór najlepszego młota udarowego do przebudowy lub budowy ma kluczowe znaczenie. Rodzaj młota udarowego, układy końcówek / narzędzi oraz typy wierteł, rodzaj pracy i dostępność energii elektrycznej są kluczowymi czynnikami przy wyborze najlepszego młota udarowego.  

Definicje stosowane w wierceniu udarowym

W zależności od działania i zadań, jakie mają być wykonane wyróżniamy:

Młot udarowo-obrotowy: Wiertło wykorzystujące obrót i młot, które rozbijają beton podczas obracania się wiertła. Młoty obrotowe są przeznaczone do codziennego użytku.

Młot wyburzeniowy: Wytrzymałe narzędzie zaprojektowane do rozdrabniania lub kruszenia betonu.

Młot kombinowany: młot dwufunkcyjny przeznaczony do wiercenia lub rozbijania betonu.

Przed wyborem najlepszego młota udarowego do wiercenia w betonie i / lub murze określ średnicę otworów, które chcesz wywiercić. Średnica otworów decyduje o rodzaju młota obrotowego i systemie, który należy wybrać. Każde narzędzie ma swój optymalny zakres wiercenia. Wybierając najlepsze narzędzia do wiercenia udarowego z optymalnymi zakresami skorelowanymi z wymiarami wymaganych otworów, możesz podjąć znacznie lepszą decyzję, które narzędzie rozmiarowe będzie potrzebne do wykonania zadania. Wybierając najlepszy młot udarowy przeznaczony do wiercenia szybkich, precyzyjnych otworów, prawie zawsze kierujemy się wysoką wydajnością.

Czy jest system bit?

System interfejsu bit / narzędzie składa się z wewnętrznych elementów narzędzia, które utrzymują bit na miejscu i przenoszą energię z silnika elektrycznego i mechanizmu przekładniowego na bit. Większość młotów do wiercenia obrotowego wykorzystuje jeden z trzech systemów: SDS-plus®, SDS-max® lub wielowypustowy. Spline to system utrzymywania bitów, który jest używany od wielu lat, ale jest stopniowo zastępowany przez zaawansowanego wynalazcę Bosch. Tak jak lekarze mają specjalizacje, tak każdy system trzymania bitów działa najbardziej wydajnie i dokładnie w określonym zakresie. Dla każdego systemu zakresy te są następujące:

SDS-plus : 3/16 "- 3/4"

SDS-max : 1/2 "- 1-3 / 4"

Spline : 3/8 "- 1-3 / 8"

Chociaż możliwe jest przerywane wiercenie obrotowe przy pełnej wydajności otworu, zawsze lepiej jest wybrać następny większy młot obrotowy, jeśli jakakolwiek seria wierceń wymaga większych otworów. Jak każde inne narzędzie lub maszyna, ciągłe popychanie młota obrotowego do jego skrajności ostatecznie doprowadzi do awarii narzędzia. Ważne jest również, aby wybrać narzędzie o odpowiednich funkcjach. Młoty udarowo-obrotowe Bosch (SDS-plus) oferują trzy tryby pracy: wiercenie udarowe, tylko wiercenie i tylko kucie. Większe młoty kombinowane zazwyczaj oferują dwa tryby: wiercenie udarowe i kucie.

Nawet z najlepszym młotem obrotowym - rozmiar otworu ma znaczenie

Ponadto każdy młot udarowo-obrotowy ma również możliwość wiercenia większych otworów. Młoty Bosch SDS-plus mogą obsługiwać końcówki z węglików spiekanych od 2-1 / 2 "do 3-1 / 2", a młoty SDS-max mogą obsługiwać końcówki z węglików spiekanych od trzech cali do 6 "i przez wiertła do 3-1 / 8 ". Dokładny rozmiar rdzenia i końcówek przelotowych zależy od wielkości młota.

Wybierając najlepszy młot udarowy zaprojektowany do wiercenia potrzebnych otworów, użytkownicy mogą zagwarantować szybsze i bardziej wydajne działanie. Jednym z krytycznych punktów, o których należy pamiętać przy użyciu młotka do wiercenia obrotowego, jest umożliwienie pracy narzędzia; zbyt duży nacisk na te narzędzia może faktycznie obniżyć wydajność.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz