Narzędzia i sprzęt wymagane do otwarcia własnego warsztatu

3 listopada 2020

Mógłbyś być najbardziej wykwalifikowanym mechanikiem na świecie, ale nie byłbyś w stanie stworzyć dobrze prosperującego warsztatu bez niezbędnych narzędzi i wyposażenia. Wybór odpowiedniego wyposażenia podczas zakładania własnej działalności warsztatowej jest kluczowy.

Jeśli budżetowanie jest problemem, będziesz chciał wybrać mniej elementów wysokiej jakości sprzętu niż wiele miernych narzędzi. Może to oznaczać, że będziesz musiał zrezygnować z kilku bardziej niejasnych zadań, dopóki nie będziesz miał dochodów, aby zainwestować w nowy sprzęt, ale tym bardziej powszechne zadania, które wykonujesz, będą wykonywane w znacznie lepszym standardzie, a klienci odejdą polecając cię swoim znajomym.

Podnośnik

Tak wiele z twoich istotnych prac naprawczych zostanie wykonanych, gdy pojazdy będą w pozycji podniesionej. Niezależnie od tego, jakim typem mechanika chcesz być, jakimi pojazdami będziesz się zajmował lub jaką pracę podejmiesz, prawdopodobnie będziesz musiał używać swoich podnośników na co dzień, więc warto zainwestować w niektóre z nich wysokiej jakości. Mimo, że podnośniki wysokiej klasy mogą wydawać się kosztowne w zakupie, to na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze, kupując na początek te dobre.

Zastanów się nad zakupem podnośnika podłogowego. Dzięki temu będziesz miał najlepszy dostęp do części samochodu, nad którymi musisz pracować, ponieważ nie będzie nic pomiędzy dwoma stronami ograniczającymi twoją drogę. Pozwoli to również na przeniesienie innego ciężkiego sprzętu dookoła warsztatu znacznie łatwiej, bez przewracania rzeczy lub konieczności przechodzenia z miejsca na miejsce. 

Klucze do nasadek

Byłoby znacznie łatwiej, gdyby nakrętki i śruby były znormalizowane, a każdy producent samochodów stosował ten sam wskaźnik w każdym samochodzie. Niestety, tak nie jest. Istnieje ogromna liczba różnej wielkości śrub, które są często używane wewnątrz samochodów, a to oznacza, że do ich usunięcia potrzebna jest ogromna liczba różnych kluczy. Nie wpadnij w pułapkę, kupując tylko kilka kluczy dynamometrycznych, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nieuchronnie zostawi cię bez tych kilku, których ostatecznie potrzebujesz w pierwszych kilku miejscach pracy.

Auto Scanner do diagnostyki

Jest to naprawdę użyteczny sprzęt, który zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu jako mechanik. Dostarcza on na żywo dane o diagnostyce pojazdu, co bardzo pomaga w rozwiązywaniu problemów i ich naprawie. Nie można założyć własnego warsztatu bez uzyskania jednego z nich.

Zmieniarka do opon

Duża praca może być bardziej interesująca, ale to właśnie mała praca utrzyma Cię na powierzchni po otwarciu własnego warsztatu. Wymienisz wiele opon dla swoich klientów i poleganie wyłącznie na własnych siłach, aby zdjąć oponę z koła, prawdopodobnie spowoduje, że będziesz czuł się sfrustrowany i wyczerpany. Sama liczba opon, o których wymianę zostaniesz poproszony, sprawi, że warto będzie zainwestować w zmieniarkę opon, aby praca była mniej pracochłonna i znacznie szybsza.

Skrzynka narzędziowa

Kiedy już kupisz cały sprzęt, który według ciebie będzie potrzebny w nowym garażu, nie zapomnij, że będziesz potrzebował miejsca, w którym możesz go umieścić! Przechowywanie narzędzi jest tak samo ważne jak samych narzędzi. Posiadanie sprzętu leżącego w całym warsztacie będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa Ciebie i Twoich pracowników, ale będzie również sprawiać wrażenie dezorganizacji Twoich klientów. Zainwestuj w wysokiej jakości skrzynkę z narzędziami, aby Twój sprzęt był bezpieczny i nie przeszkadzał w pracy. W ten sposób będziesz mniej narażony na utratę ważnych narzędzi, spowodowanie wypadku lub zrobienie złego wrażenia na klientach.

Szeroki asortyment sprzętów niezbędnych do otworzenia własnego warsztatu samochodowego znajdziesz na https://sklep-warsztat.pl/ >>

Komentarze (0)

Zostaw komentarz