Zastosowanie regałów metalowych

25 września 2018
regał metalowy

Przez całe życie gromadzimy dodatkowe przedmioty, na które potrzebujemy coraz więcej miejsca. Dlatego z czasem przydają się meble, w których można zmieścić dużo przedmiotów. Zarazem wymagamy od nich tego, aby można było posegregować wszystkie rzeczy w taki sposób, aby zawsze móc szybko wyciągać to, czego potrzebujemy. Jednym z najlepszych rozwiązań okazują się regały. różnego rodzaju regały.

Regały metalowe

Są bardzo popularne w magazynach, sklepach, czy warsztatach samochodowych. Są praktyczne, ponieważ można je dowolnie rozbudowywać i składać w taki ciąg, jaki nam odpowiada. Dlatego też będą bardzo dobrze się spisywały w piwnicach oraz garażach. Jeśli chodzi o montaż tego rodzaju regałów, to jest on bardzo prosty i nie wymaga wiele wysiłku. Ich ważną cechą jest wytrzymałość. Potrafią udźwignąć duży ciężar, a przy tym zachowują stabilność. Ponadto nie niszczą się szybko, a więc są wytrzymałe.

Jest wiele różnych typów stali służących powstawaniu regałów metalowych. Dobiera się je w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Jeśli regały znajdują się na zewnątrz, albo w miejscu, w którym panuje różna temperatura i pojawia się wilgoć, to najlepsze okażą się regały stworzone ze stali ocynkowanej. Natomiast w kuchniach restauracyjnych, czy też w szpitalach najczęściej wybiera się regały, do których stworzenia wykorzystano stal nierdzewną.  Regały metalowe można więc tworzyć z wielu materiałów, tak aby służyły jak najdłużej.

Półki do regałów metalowych

Decyzja o tym, na jakie półki się zdecydować powinna być podyktowana bezpośrednio kilkoma kwestiami. Przede wszystkim najistotniejsze jest to, jak duże obciążenie muszą one znieść. Ponadto istotny jest rodzaj przedmiotów, które będą się na nich znajdowały. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym będą stały.

Regały, na których będą znajdowały się warzywa oraz owoce (suszarnie, kuchnie) powinny być stworzone z półek siatkowych. Są przewiewne i pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Jednak w niektórych lokalach gastronomicznych, czyli na przykład w cukierniach i piekarniach lepszym wyborem okażą się półki stworzone ze stali perforowanej.  Hale magazynowe oraz zaplecza sklepowe potrzebują półek o możliwości dużego obciążenia, tu często stosuje się płyty wiórowe.  Jeśli chodzi o sklepy – regały pozwalające na dobrą ekspozycję towaru, które są zarazem estetyczne, łatwe do czyszczenia i praktyczne, to takie, które są zbudowane ze szklanych półek oraz stali chromowanej.


Jaki regał metalowy wybrać?

Należy rozważyć to, jak duże będzie obciążenie, gdzie będą stały regały oraz to, czego od nich oczekujemy. Do garaży i piwnic można wybrać regały, które z łatwością znajdzie się w każdym sklepie budowlanym. Nie są potrzebne atesty, gdyż można je montować samodzielnie i odznaczają się one prostą i bezpieczną konstrukcją. Dopiero regały tworzone na potrzeby dużych firm (do magazynów, hal itp.) wymagają spełnienia podstawowych warunków dotyczących  BHP oraz ustalonych przez PIP (Państwową Inspekcję Pracy). Można je kupić jedynie w specjalistycznych sklepach, często na zamówienie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz